Sivas Haberleri

Kitaplarından Elde Ettiği Geliri Şehit Ailelerine Bağışlıyor

Kitaplarindan Elde Ettigi Geliri Sehit Ailelerine Bagisliyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kitaplarından Elde Ettiği Geliri Şehit Ailelerine Bağışlıyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi‘nde (SCÜ) görevli Doç. Dr. Mustafa Kaya, kitaplaştırdığı akademik çalışmasından elde ettiği gelirleri şehit ailelerine bağışlıyor.

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci’yi makamında ziyaret eden SSpor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Kaya çalışmalarından elde ettiği tüm geliri şehit ailelerine bağışlama kararı aldığını ifade ederek, kitabı hakkında bilgi verdi. Kaya, Türk Halk Oyunlarının Fiziksel ve Zihinsel Boyutları isimli kitabının sadece kültürel anlamda bir içeriğe sahip olmadığını, fiziksel ve zihinsel açıdan beynin vücut üzerinde ne gibi etkiler oluşturduğunu anlattığını söyledi.

“Her zaman şehit ailelerimizin yanındayım”
Her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu ifade eden Kaya, “Yapmış olduğumuz her eserde de onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu kitaplar yayınlandıktan sonra milletin malıdır. Bizde bu düsturla bundan sonraki süreçteki tüm yayınlarımızdan yine şehit aileleri derneklerine katkı sağlamak amacıyla yayın gelirlerini bağışlayacağız” dedi.

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci ise kitabın maddi değil manevi yönünün daha ağır bastığını söyledi.
Kaya daha öncede kaleme aldığı bir çok kitabın gelirini çeşitli şehit aileleri derneklerine bağışlamıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu