Sivas HaberleriGündem

Kırsalda Ulaşım Kalitesi Artıyor

Kırsalda Ulaşım Kalitesi Artıyor

Kırsalda Ulaşım Kalitesi Artıyor. Sivas İl Özel İdaresi, kırsalda yaşayan vatandaşların daha iyi bir ulaşım deneyimi yaşayabilmesi için köy yollarında iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

2023 yılı yatırım programı kapsamında, köy yollarının asfaltla kaplanması için ekipler hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Sivas Valisi Sayın Yılmaz Şimşek, bu önemli çalışmaları yakından incelemek üzere merkeze bağlı Gaziköy-Yıldızeli Banaz grup köy yolunda yapılan asfalt çalışmalarını yerinde ziyaret etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şakir Öner Öztürk’ten bilgi alan Vali Şimşek, 2023 yılı asfalt sezonunun sona erdiğini belirtti.

Vali Şimşek, köy yollarındaki iyileştirme çalışmalarına yönelik şunları ifade etti: “Köy yollarımızı asfalta kavuşturmaya devam edeceğiz. Bu yıl köy yollarında 100 kilometrelik asfalt çalışması gerçekleştirdik ve 620 kilometrelik bakım-onarım asfalt yama işi yapıldı. İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi’ne, sahada çalışan tüm personele gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”

Kırsalda yaşayan vatandaşlar, bu önemli altyapı çalışmaları sayesinde daha güvenli ve konforlu bir ulaşım ağına sahip olurken, köyler arası ulaşımın kolaylaşması da ekonomik ve sosyal yaşama olumlu katkılar sağlıyor. İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarıyla, Sivas’ın kırsal kesiminde yaşayan vatandaşlar için daha iyi bir yaşam standartı hedefleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu