Sivas Seçim 2024

Kılıçdaroğlu’nun aday olma planı! Şamil Tayyar 6’lı masaya sunulan vaatleri açıkladı | GÜNDEM SİVAS

kilicdaroglunun aday olma plani samil tayyar 6li masaya sunulan vaatleri acikladi 1666437123 261 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunumuyla ÜLKE TV ekranlarında yayınlanan “Akşam Baskısı” programına konuk olan AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar kendisine iletilen bomba kulisi paylaştı.

JLwP6 1666437140 262 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZDE KABİNESİ!

Tayyar, Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına İYİ Parti’nin 4 genel başkan yardımcısı ve 38 il başkanın karşı çıkması üzerine masaya yeni teklif getirdiğini söyledi.

Bu teklife göre Kılıçdaroğlu’nun sözde cumhurbaşkanlığında Meral Akşener’in yardımcısı yani fiili başbakan yardımcısı olacağını diğer yardımcının ise Ali Babacan olacağını belirtti. Ahmet Davutoğlu’nun ise eğitim ve kültür politikalarından sorumlu bakan, Temel Karamollaoğlu’nun ise sanayi bakanı ve Gültekin Uysal’ın gençlik ve spor bakanı olacağını iddia etti.

Tayyar’ın muhaliflerin yeni planı hakkındaki edindiği bilgi şöyle: 

DAR EKİBİ DE KENDİSİYLE AYNI DÜŞÜNCEDE

“Kılıçdaroğlu çatı adayı olmak istiyor. Ortak aday olmak istiyor. Ve bu konuda da son derece ısrarlı ve kararlı. Kendi dar ekibi de Kılıçdaroğlu’nun mutlaka aday olması gerektiğini düşünüyor. Kendileri yaptırdıkları anketlerde de kazanacaklarını varsayıyorlar.

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL

Fakat Kılıçdaroğlu önündeki en büyük engel şu anda İYİ Parti gibi gözüküyor. İYİ Parti’de 4 genel başkan yardımcısı ve 38 il başkanı Meral Akşener’e, ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın. Olursa kazanamayız’ şeklinde bir niyet beyanında bulunmuşlar.

Buna ilişkin kulis bilgimizi az önce paylaşmıştık. Şimdi de tekrar etmiş olduk.

6’LI MASAYA TEKLİF PAKETİ HAZIRLIĞI İÇERİSİNDE

Kılıçdaroğlu’nun da kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmeden sonra çatı aday olabilmek için ortaklarına yani 6’lı masaya bir teklif paketi hazırladığı ifade ediliyor.

iJFEi 1666437196 6588 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

AKŞENER’E FİİLİ BAŞBAKAN OLMA VAADİ

Bu bağlamda Meral Akşener de ‘Başbakan olacağım‘ vesaire demişti ya daha önce, başbakan gibi yani bütün bakanları koordine eden cumhurbaşkanından sonra koordine eden ve parlamenter sisteme geçildiğinde de anayasa değişikliğiyle 1. Cumhurbaşkanı yardımcılığı görevi yani başbakanlık sıfatını kazanacak. Fiili başbakan gibi.

Tn00S 1666437254 5652 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

BABACAN’A EKONOMİ, DAVUTOĞLU’NA EĞİTİM VE KÜLTÜR…

Babacan’a da ekonomiden sorumlu 2. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Davutoğlu’na eğitim ve kültür politikalarından sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcılığı…

zdOOv 1666437272 8338 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NA SAVUNMA VE SANAYİ

Temel Karamollaoğlu için şuandaki gündemdeki konu tabii bu bir pazarlık süreci. Herkes gönlünden geçen aslanı söyler. Bir başka yere geçer o ayrı. Bugün için teklif edilmesi düşünülen şeyin Sanayi Bakanlığı olduğu özellikle hani biz konuşuyoruz ya İHA’lar, SİHA’lar vesaire. Savunma ve Sanayii. Yani ikisinden biri.

VNvAn 1666437398 6908 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

“PROJELERE TAKOZ OLMAYACAĞIZ” ALGISI İŞLENMEK İSTENİYOR

‘Bu projelerin akamete uğramayacağı biz bunu sahipleneceğiz. Sahiplenirken de işte bak muhafazakar biri başında olacak’ gibi bir kamuoyuna mesaj vermeyi düşündüğünü ifade ediyorlar.

nruSI 1666437518 5057 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

GÜLTEKİN UYSAL’A GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da Gençlik ve Spor Bakanı gibi değerlendirileceğini ama bu cumhurbaşkanı yardımcılığı gibi değil, bakanlık düzeyinde. 3 tane cumhubaşkanlığı yardımcılığı olacak.

gW6vA 1666437537 8038 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

HAYDAR BAŞ’IN OĞLUNA MİLLETVEKİLLİĞİ VAADİ

Haydar Baş’ın oğlunun adı neydi? Büyük Türkiye Partisi… Ne Baş’tı? Onun da Trabzon’dan milletvekili adayı yapılmasının düşünüldüğü vesaire.

“KABİNEYİ TOPTAN AÇIKLAYABİLİRLER”

Ve bunu seçime gitmeden önce açıklamayı düşünüyorlar. Hatta bu konuda bilgi aktaran arkadaş şunu da söyledi; ‘Bunlarla sınırlı değil. Kabineyi toptan açıklayabilirler. Bütün bakanları. Yani biz seçimi kazandığımızda ilk takım bu.’ gibi.

Muhtemelen mutabık kalınırsa, ‘Hani Kılıçdaroğlu tek başına yarışa girmeyecek. Dolayısıyla bunlar da onun ekibi’. gibi.

r4XIm 1666437567 7379 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

SEÇİLENE KADAR GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKMAYACAK

Seçilene kadar genle başkan. Eğer seçilirse genel başkanlığı bırakacakmış. Buradan da şunu anlıyoruz. Milletvekili listesini de kendisi belirleyecek. Adaylık sırasında değil. Eğer aday olursa o gün değil, kazanınca bırakacakmış. Dolayısıyla şunu anlıyoruz. Aday olurken ipleri bir başkasının eline bırakmak istemiyor.

KAYNAK: HABER7

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu