Sivas Haberleri

Kertenkele Sandı, Gerçek Farklı Çıktı

Sıra dışı rastlantı: Kertenkele sandı, gerçek farklı çıktı

Sivas’ın Gemerek ilçesinde Kartalkaya Sulama Tesisinde çalışan Şükrü Pekyürek, Adana’dan gelen sulama borularında beklenmedik bir misafirle karşılaştı. Boruların içinden çıkardığı 20 santimetrelik sürüngenin donmak üzere olduğunu fark eden Pekyürek, hayvanın kertenkele olmadığını anladı. İnternet araştırması sonucunda bu canlının dikenli keler olduğunu öğrenen Pekyürek, yetkililere çağrıda bulunarak kertenkelenin doğal yaşam alanına geri gönderilmesini istedi.

Kertenkele Sandi Gercek Farkli Cikti jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kertenkele Sandı, Gerçek Farklı Çıktı

Şükrü Pekyürek: İnternetten ne olduğunu araştırmaya başladım

Şükrü Pekyürek, yaşadığı ilginç anları şu şekilde anlattı: “Bu hayvanı donmuş vaziyette buldum. Kertenkele zannetmiştim. Donmuş bir haldeydi, bende onu sobanın yanına koydum, yarım saat sonra hareketlenmeye başladı. İnternetten ne olduğunu araştırmaya başladım. Yaptığım araştırmalar sonucunda dikenli keler olduğunu öğrendim. Şuanda kertenkeleye şantiye alanında bakıyoruz ve yetkililerden yardım istiyorum. Kertenkelenin tekrar doğaya kazandırılmasını istiyorum.”

Kertenkele Sandi Gercek Farkli Cikti1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kertenkele Sandı, Gerçek Farklı Çıktı

Doğal yaşam alanına gönderilmeli

Dikenli kelerin Türkiye’de Akdeniz bölgesi ve Yunanistan’da yaşadığını belirten Pekyürek, bu türün Sivas bölgesinde yetişemeyeceğini öğrenince doğal yaşam alanına geri gönderilmesi için yetkililere çağrıda bulundu. Pekyürek’in duyarlı davranışı, doğanın dengesine katkıda bulunmak adına takdir topladı.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu