Özgeçmiş

Kerim Emre KÖKÖZ kimdir?

Kerim Emre KÖKÖZ kimdir?, Yüksek öğrenim gördüğü ilk günden bugüne sanat camiasında yer alan Kerim Emre KÖKÖZ sanat kariyerine 2009 yılında başladı.

Kerim Emre KÖKÖZ kimdir?


2017 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Heykel bölümünü ikinci olarak dereceyle tamamladı.


2017 yılında Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Sertifakası alarak pedagojik formasyon eğitimini başarıyla tamamladı. Profesyonel kariyerine 2017 yılında ilk atölyesini açarak çalışmalarına başladı. Kısa sürede başarılarıyla ulusal ve uluslar arası sergi ve çalıştaylara katılım sağlayan Kököz ulusal ilk sergisi 2017 Gaziantep’te Farklı ve Birlikte Karma sergisinde eseriyle yer aldı. 2018 yılında Macaristan Budapeste’de Anadoludan Tuna’ya adlı Uluslar arası Karma sergisinde eseriyle yer aldı.


2020 yılında Ankara’da covid-19 pandemi döneminde Sağlık Çalışanlarımıza Minnet sergisinde
Hayat ağacı eserini Ankara Devlet Hastanesine bağışlayıp, katkı sağladı. 2021 yılında İstanbul International Modern Scientific Research Congress, etkinliğinde Çifte Minareli Medrese çalışması ve ekibiyle birlikte 1.lik ödülünde yer aldı. 2021 yılında İstanbul’da Sivas Enleri Ödül Töreninde Güzel Sanatlar Elçisi Ödülüne layık görüldü.


2021 yılında Sivas Sanayi Mektebi Müzesinde Turizm Danışma elamanı olarak çalışmakta.
Sanat uygarlığın imzasıdır sözüyle çalışmalarına devam eden Kököz son olarak değerli iş insanı Mehmet Erdem Tokuş‘un destekleriyle daha güçlü bir şekilde çalışmalarına devam etmekte.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sanata değer az verilsede bu şehirde değerlerimize sahip çıkmalıyız bu genç kardeşimizde şehrimizi güzel temsil etmiş başarıları daim yolu açık olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu