Sosyal Yardımlar

Kasım Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri Yattı Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kasım ayı sosyal yardım ödemeleri yattı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kasım ayında vatandaşlara sağladığı destekleri art arda ödeme sürecine hız kesmeden devam ediyor. Yaşlı ve engelli aylıkları başta olmak üzere, evde bakım maaşı ve sosyal yardımlarla vatandaşlara ekonomik güvence sağlanıyor. Kasım ayında gerçekleştirilen ödemelerde önemli zamların yanı sıra toplamda 3.2 milyar TL tutarında destek vatandaşlara ulaştı.

Kasım Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri Yattı Mı?
Kasım Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri Yattı Mı?

3.2 milyar TL kasım ayında vatandaşlara ulaştırıldı

Yaşlı ve engelli aylıkları, 9 Kasım’da hesaplara yatırılarak hak sahiplerine 2348 TL olarak ödendi. Ayrıca, 10 Kasım’da gerçekleşen aile destek paketi ödemeleri ile birlikte toplamda 3.2 milyar TL, kasım ayında vatandaşlara ulaştırıldı. Bu kapsamda evde bakım maaşı alacak 500.000’den fazla vatandaşa 5097 TL, sosyal ve ekonomik destek ödemeleri ise ortalama 3571 TL olarak hesaplara yatırıldı.

Bakan Vedat Işıkhan açıkladı
Bakan Vedat Işıkhan açıkladı

Bakan Vedat Işıkhan açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, altı ayda bir memur maaş katsayısına göre sosyal yardım ödemelerine zam yapmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yaptığı açıklamaya göre, memur maaşlarında beklenen yüzde 50’ye yakın artış, sosyal yardım ödemelerinde de benzer bir artışı müjdeliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu