Sivas Seçim 2024

Kars’tan Sivas’a Kentsel Dönüşüm Projesi

Reha Kars’tan Sivas’a yenilikçi kentsel dönüşüm projesi

MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, Sivas’ın pahalı konut ve kentsel dönüşüm sorunlarına çözüm getirmek için projelerini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, şehirdeki pahalı konut ve kentsel dönüşüm noktasındaki sorunlara değindi.

Reha Kars, kentsel dönüşümdeki mağduriyeti gidermek amacıyla devletin işin içine dahil edilmesini vurgulayarak, TOKİ’nin de projeye katkı sunmasını önerdi. Ayrıca, kazançsız binaların dönüşümü için alt yüklenici olma teklifinde bulunarak, vatandaşlara 180 ay taksit imkanı sağlanacağını belirtti.

Karstan Sivasa Kentsel Donusum Projesi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kars'tan Sivas'a Kentsel Dönüşüm Projesi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Mağduriyet yaşayan vatandaşlara taksit imkanı

Reha Kars konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Şehrimizde kentsel dönüşüm sorunumuz var. Bu konuda mağduriyet yaşayan bölgelerimiz var. Bunların farkındayız. Yerel yönetim olarak onlara sunulan 24 aylık yüksek ödeme oranlarında bir çözüm anlayışımız olmayacak. Çözüm olarak mutlak süratle devletimizi işin içine dahil edeceğiz. Özellikle TOKİ’yi işin içerisine dahil edeceğiz. TOKİ’ye yerel yönetim olarak bir de teklif sunacağız. TOKİ’nin kendisi yapamıyorsa, bizler onların alt yüklenicisi olma noktasında teklif götüreceğiz. Karsız, herhangi bir kazançsız bu binaların yeniden dönüşümüne katkı sağlayacağız. Kentsel dönüşüm mağduriyeti yaşayan vatandaşlarımıza 180 ay taksitlerle ödeme imkanını kazandırmış olacağız. Ve devletin eli mutlak süratle bir garantör gibi bu olayın içerisinde olacak” dedi.

Karstan Sivasa Kentsel Donusum Projesi 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kars'tan Sivas'a Kentsel Dönüşüm Projesi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Pahalı konut sorunu ortadan kalkacak

Kars, “Belediye ve yerel yönetimler olarak bu konuya yaklaşımımız var. Konut fiyatların artmasında; ekonomik koşullar, malzeme fiyatları, işçilik maliyetleri gibi birçok madde var. Bizim etki edeceğimiz konu ise arsa fiyatları ve arsa maliyetleri. Şehirde yeni toplu konutların yapılabileceği yeni imar alanları oluşturarak pahalı konut sorununun önüne geçeceğiz. İçerisinde sosyal donatıların, çocuk parklarının, otoparkların ve alışveriş merkezlerinin olduğu birçok alanı yeniden imara açacağız, böylelikle pahalı arsadan kurtarıp arsa fiyatlarının aşağı çekilmesinde halkımıza yardımcı olacağız” şeklinde ifadelerini kullandı.

MHP Sivas Belediye Başkan adayı Reha Kars’ın özgeçmişine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

31 Mart 2024 seçimleri ile ilgili Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.
Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu