AsayişSivas Haberleri

Kadın Hırsızlar Kuruyemiş Dükkanını Soydu

Sivas’ta gece soygun: Kadın hırsızlar kuruyemiş dükkanını soydu

Sivas’ın Çarşıbaşı Mahallesi’nde bulunan bir kuruyemiş dükkanına giren 4 kadın hırsız, güvenlik kameralarına yakalandı. Gece yarısı gerçekleşen olayda bir kadın gözcü olarak görev yaparken, diğer üç hırsız tezgahları kapatmak için kullanılan brandaları keserek dükkanı talan etti.

Kadin Hirsizlar Kuruyemis Dukkanini Soydu3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kadın Hırsızlar Kuruyemiş Dükkanını Soydu

Hırsızlık anları, iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, dükkan sahibi olan Y. B., olayın detaylarına dair açıklamalarda bulundu.

Kadin Hirsizlar Kuruyemis Dukkanini Soydu2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kadın Hırsızlar Kuruyemiş Dükkanını Soydu

Aldıkları cezaya değmez

Dükkan sahibi B., yaşanan olayı şu sözlerle anlattı: “Gece saat 3 buçuk sıralarında kameralardan sinyal geldi. Telefondan açtığımızda kızlar poşetlerini dolduruyordu. Çadırlarımızı yırtmışlardı. Devamlı geliyorlar. Bir tek kızlar da değil, diğerleri de geliyor. Bilmiyoruz sanıyorlar. Biz bunların hepsinden haberdarız ama söylemiyoruz. Kız çocuğu veya erkek çocuğu fark etmez, aldıkları cezaya değmez.

Helali hoş olsun, biz çalınan malzemede değiliz

Daha çok kuruyemiş çalıyorlar. Fındık, Antep fıstığı, incir ve köme çalıyorlar. Tezgahları kapatan çadırlarımız yırtılmıştı. Hepsi birbirine karıştırılmıştı. Poşetleri doldurabildikleri kadar doldurmuşlar. Aynı zamanda ceplerini de doldurmuşlar. Helali hoş olsun, biz çalınan malzemede değiliz. İnsanlar bizi yanlış anlamasın. Tek dediğimiz şey şu; ihtiyacınız varsa gelin.

Yardımcı oluruz, kimseyi mağdur etmeyiz

Aldıkları 200 liralık kuruyemiş, bin liralık çadırımızı yırtıyorlar. İhtiyacı varsa gelsin istesin, 1 kilo veremem de yarım kilo veririm. Benim de gücüm ona yeter. Ama yardımcı oluruz, kimseyi mağdur etmeyiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu