Sivas Haberleri

İstanbul’a Tanıdık Vali

İstanbul’a tanıdık vali

İçişleri Bakanlığı görevine atanan Ali Yerlikaya’nın ardından İstanbul Valiliği’ne getirilen isim belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Valisi Davut Gül’ü yeni İstanbul Valisi olarak atadı.

Istanbula Tanidik Vali | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İstanbul'a Tanıdık Vali | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Yeni İstanbul Valisi: Davut Gül

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonunda duyurduğu yeni kabinede İstanbul Valisi Ali Yerlikaya‘yı İçişleri Bakanı olarak atadı. Bunun üzerine İstanbul Valiliği‘ne ise Gaziantep Valisi Davut Gül getirildi.

Davut Gül Kimdir?

Davut Gül, 1974 yılında Erzurum’un Horasan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da tamamladıktan sonra Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nden mezun oldu. Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Gül, Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi’nde eğitim aldı.

09.06.2016 – 05.11.2018 Tarihleri Arasında Sivas Valisi Olarak Görev Yaptı

Kariyerine 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak başladı. Daha sonra Muğla – Kavaklıdere ve İzmir – Kemalpaşa ilçelerinde kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’de yurtdışı stajı yaptıktan ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans tamamladıktan sonra Kırklareli – Kofçaz Kaymakamı olarak atandı. Şirvan Kaymakamlığı ve Karaman Vali Yardımcılığı görevlerinin ardından Gürün Kaymakamı olarak görev yaptı.

Davut Gül, 2018 yılından bu yana Gaziantep Valisi olarak görev yapıyordu. 2009 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından Yılın Kaymakamı seçilen Gül, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü’ne layık görüldü. Sivas Valisi olarak da görev yaptıktan sonra 2018 yılında Cumhurbaşkanı tarafından Gaziantep Valiliği’ne atandı. Şu anda ise Davut Gül, İstanbul Valisi olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Vali Gül, İngilizce bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu