Sosyal Yardımlar

İŞKUR ile Yeni İstihdam Yardımı

İŞKUR ile yeni istihdam yardımı

İŞKUR tarafından başlatılan işe yönlendirme yardımı, sosyal yardım alıcılarına önemli bir destek sunuyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilen ve İŞKUR’a bildirilen sosyal yardım yararlanıcıları, iş görüşmelerine yönlendirilerek istihdam edilebilirlikleri artırılıyor.

İŞKUR ile Yeni İstihdam Yardımı
İŞKUR ile Yeni İstihdam Yardımı

Ne Zaman Alabilirsiniz?

İŞKUR aracılığıyla işe yönlendirilen sosyal yardım alıcıları, bu hizmetten 30 gün içerisinde faydalanabiliyor. İşe yerleştirme süreci Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemine kaydedilerek takip ediliyor. Başvuruda bulunan vatandaşlar, kimlik belgesi ile başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Ne Kadar Yardım Alabilirsiniz?

Yardım kapsamında, İŞKUR’un işe yönlendirdiği sosyal yardım alıcılarına 1 yıl içinde en fazla 3 defa olmak üzere aylık net asgari ücretin yüzde 10’una kadar yardım yapılıyor. Bu miktar, 2023 yılı için 0-1.140 TL arasında belirlenmiştir. Yardım miktarları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmekte olup, istihdam desteğiyle vatandaşların iş hayatına katılımları teşvik edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu