Sivas Haberleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Şansa Bırakılmıyor

Sivas Il Ozel Idaresi Is Sagligi ve Guvenligini Sansa Birakmiyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İş Sağlığı ve Güvenliği Şansa Bırakılmıyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Şansa Bırakılmıyor. Sivas İl Özel İdaresi iş sağlığı ve güvenliği şansa bırakmıyor. İş güvenliği konusunda gereken önlemleri alarak çalışanlarının sağlığını koruma çabasını sürdürüyor. İlgili mevzuat olan 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği” kanunu kapsamında, Sivas İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan personeller sağlık taramasından geçirildi ve çeşitli testlere tabi tutuldu.

İş Sağlığı ve Güvenliği Şansa Bırakılmıyor

2015 yılında kurulan ve alanında uzmanlaşmış İş Sağlığı Güvenliği birimi, Sivas İl Özel İdaresi personelini bireysel olarak muayene etti. Personellerin sağlık durumları titizlikle incelendi ve yakın zamanda geçirdikleri öksürük, nefes darlığı gibi rahatsızlıkların yanı sıra kalıtsal hastalıklar konusunda bilgi alındı. Ardından odyometre, hemogram, akciğer grafi ve solunum fonksiyon testleri gibi çeşitli tetkikler yapıldı.

Sivas İl Özel İdaresi Çalışmalarını Özveriyle Sürdürüyor

Sivas İl Özel İdaresi, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik koşullarının iyileştirilmesi ve etkin bir iş gücü elde etme amacıyla özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Sivas İl Özel İdaresi, çalışanların sağlık durumunu yakından takip ederek 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği” kanunu gereğince periyodik olarak yapılan tetkiklerin form ve raporlarını, hem özlük dosyalarında hem de dijital ortamda arşivleyerek kayıt altına almaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Şansa Bırakılmıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu