Sivas Haberleri

İl Özel İdaresi’nden Sivas’a Değer Katan Projeler

Sivas Valiliği himayelerinde Sivas İl Özel İdaresi tarafından ilimize kazandırılan projeler 7’de 70’e büyük ilgi görüyor.

Il Ozel Idaresinden Sivasa Deger Katan Projeler | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İl Özel İdaresi'nden Sivas'a Değer Katan Projeler | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Vali Yılmaz Şimşek’in de yakından takip ettiği ve talimatlandırdığı, Genel Sekreter Kadir Algın’ın bizatihi ilgilendiği projeler Sivas’a değer katıyor. Eğitimden kültüre, emniyetten sağlığa kadar birçok projeyi yürüten Sivas İl Özel İdaresi, geride bıraktığımız yılda önemli işlere imza attı.

Eğitim hizmetlerinde 289 adet proje ile 159 milyon 790 bin TL, özel idare hizmetlerinde 38 adet proje ile 81 milyon 436 bin TL, kültür hizmetlerinde 14 adet proje ile 231 bin TL, içişleri bakanlığı hizmetlerinde 9 adet proje ile 730 bin TL ve diğer hizmetlerle birlikte toplam 353 projede 242 milyon 662 bin TL’lik yatırım ilimize kazandırıldı.

Il Ozel Idaresinden Sivasa Deger Katan Projeler 1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İl Özel İdaresi'nden Sivas'a Değer Katan Projeler | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Birçok vizyon projeye imza atan Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü, Sivasta’ki diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla da uyumlu bir şekilde çalışmalar yürütüyor. Her kesimden herkese hitap eden projeler büyük ilgi ve beğeni görüyor.

Her geçen sezon yenilenen ve büyüyen Yıldız Dağından Hamidiye Millet Bahçesine, Sanayi Mektebinden Şehir Müzesine, Hafik Gölünden Gürün Gökpınar’a, Divriği Cam Seyir Terasından Kangal Köpek Çiftliğine kadar Sivas’ın her noktasında önemli işlere imza atılıyor.

Diğer yandan eğitimin fiziksel altyapısını güçlendirmek adına ilimize yeni okullar kazandırılırken onarıma ihtiyaç duyulan okullarda da önemli çalışmalar yürütülüyor. Kültürel varlıklarımızı yeniden var etmek adına onarılan tarihi konaklar, yenilenen yüzleriyle ilgi çekiyor. 2023 yılında da önemli projelerin Sivas’a kazandırılması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu