Sivas Haberleri

İl Müftüsü Altunkaya’dan Gençlere Çağrı

İl Müftüsü Altunkaya’dan gençlere çağrı: Bayrağımıza sahip çıkın

Sivas’ın Kangal ilçesinde düzenlenen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında, İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, gençlerle Berat Camii’nde bir araya geldi. İl Müftüsü Altunkaya, gençlerle yapılan buluşmada, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Geleceğimizin teminatı olan siz gençleri camilerde görmekten mutlu oluyoruz. Sizlerden istediğimiz hep birlik ve beraber olmanız, dinimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmanızdır” dedi.

Il Muftusu Altunkayadan Genclere Cagri jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İl Müftüsü Altunkaya’dan Gençlere Çağrı

“İslam’da Gençlik”

Program, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin okudukları ilahi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti başladı. Müftü Altunkaya, “İslam’da Gençlik” başlıklı sohbetinde gençlere seslendi. “Sizlerden istediğimiz hep birlik ve beraber olmanız, dinimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmanızdır. Bunları yapabilmek için de ilk önce çok çalışmamız gereklidir” şeklinde konuştu.

Il Muftusu Altunkayadan Genclere Cagri1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İl Müftüsü Altunkaya’dan Gençlere Çağrı

Etkinlik dualarla son buldu

Program, Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş’ın dualarıyla son buldu. Müftü Altunkaya’nın gençlere yönelik çağrısı, katılımcılardan olumlu tepki alırken, gençlerin etkinliklere gösterdiği ilgi de memnuniyetle karşılandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu