Sivas Haberleri

İHH Hayır Çarşısı, Umut Olmaya Devam Ediyor

İHH hayır çarşısı, umut olmaya devam ediyor

Sivas İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Efe Zileli, Osmanlı’dan günümüze uzanan köklü bir gelenek olan Hayır Çarşısı’nı yürütmektedir. “Sivas İHH olarak, bu geleneği aynı şekilde yirmi yıldır sürdürmekteyiz ve her yıl düzenli aralıklarla gerçekleştirmekteyiz. Amacımız, kadın kardeşlerimizin katkılarını ihtiyaç sahiplerine sunmak ve hayırseverlerin ihtiyaçlarını bu hayır çarşısında en azından küçük ölçüde karşılamaktır.”

En büyük katkı kadın kardeşlerimizden

Sivas İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Efe Zileli, “Burada bize en büyük katkıyı sağlayan kadın kardeşlerimiz. Allah hepsinden razı olsun. Amacımız gayemiz de bir gelir elde etmek vesaire değil. Burada birlikteliği sağlayabilmek. Kadın kardeşlerimiz el emeklerini ortaya çıkarabilmek. Birlikte neler yapabiliriz konuşabilmek, görüşebilmek.”

Esnaf kardeşlerimize minnettarız

Zileli, Allah razı olsun Sivaslılar hayırsever kardeşlerimiz, özellikle esnaf kardeşlerimiz. Biz söylemeden elhamdülillah onlar her daim sürekli olarak derneğimize katkıda bulunuyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Bu hayır çarşımızda onların katkılarını geçmişte olduğu gibi bugün de bekliyoruz inşallah hayır çarşımız bir hafta boyunca devam edecek.

Yeni Cami yanındayız
Yardım Derneği Başkanı Zileli, “Adresimiz mahkeme çarşısı, Yeni Cami, yanında diyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu