Sivas Seçim 2024

Hilmi Bilgin Görevi Adem Uzun’a Devretti

Hilmi Bilgin Sivas Belediye Başkanlığı görevini Adem Uzun’a devretti

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimde Sivas’ta Büyük Birlik Partisi Adayı Dr. Adem Uzun, Sivas’ın yeni Belediye Başkanı oldu.

Büyük Birlik Partisi’nde Adem Uzun’un %43.31 oy oranına sahip olarak resmi şekilde seçimde üstün olması ile kutlamalar BBP adına devam ederken, Sivas’ta AK Parti adına 2019-2024 yılları arasında Belediye Başkan görevliğini üstlenen Av. Hilmi Bilgin, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımla Sivas Belediye Başkanlığı görevine veda etti.

Hilmi Bilgin Görevi Adem Uzun'a Devretti
Hilmi Bilgin Görevi Adem Uzun'a Devretti | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

“Adem Uzun’u tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum”

Hilmi Bilgin yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Kıymetli hemşehrilerim;

Sizlerin dua ve desteği ile Sultanşehir Sivas’ımıza 5 yıl boyunca Belediye Başkanı olarak hizmet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadık.

Görev süremiz boyunca katılımcı, şeffaf, hesap verebilen ve ortak aklı esas alan yönetim anlayışımızla şehrimize değer katacak hizmet ve eserlerler kazandırmak için gece gündüz demeden çalıştık.

Tevazu, gayret ve samimiyet ilkelerimizden ödün vermeden, onlarca proje, yüzlerce hizmet üreterek Gönül Belediyeciliği anlayışının en güzel örneklerini şehrimizde sergiledik.

Bugün ise milli iradenin tecelli ettiği seçimler sonucu görevi bir başka arkadaşımıza devredeceğiz. Bu minvalde yeni seçilen Belediye Başkanımız Adem Uzun’u tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum.

Seçimlerin şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, görev süremiz boyunca destek dua ve destek ve yapıcı eleştirileriniz ve sağladığınız katkılar sebebiyle teşekkür ediyorum.

Bizden yana varsa hakkımız helal olsun, sizler de hakkınızı helal edin…

Av. Hilmi BİLGİN

Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun’un özgeçmişine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

31 Mart 2024 seçimleri ile ilgili Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.
Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu