EğitimSivas Haberleri

Hem Öğreniyorlar Hem de Eğleniyorlar

Sivas’ta çocuklar için trafik bilinci oluşturan eğitim parkı: Hem öğreniyorlar hem de eğleniyorlar

Sivas’ın Eğriköprü Mahallesinde hayata geçirilen Çocuk Eğitim Parkı, miniklerin hem eğlenirken hem de küçük yaşta trafik kurallarını öğrenmelerine olanak tanıyor. İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle, İl Özel İdaresinin destekleriyle açılan park, 4-12 yaş arası çocuklara trafik bilinci aşılamak amacıyla 9 bin metrekarelik bir alana kuruldu.

Hem Ogreniyorlar Hem de Egleniyorlar1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Hem Öğreniyorlar Hem de Eğleniyorlar

Yılda 13 bin çocuk faydalanıyor

Yılda 13 bin çocuğun faydalandığı parkta, akülü araçlar kullanılarak trafik kurallarına uygun durma, duraklama, ve park etme yöntemleri gibi uygulamalı eğitimler veriliyor. Ayrıca, çocuklara güvenli takip mesafesi, emniyet kemerinin önemi, trafik levhaları ve yol işaretlerinin anlamları gibi konularda teorik bilgiler de aktarılıyor.

Hem Ogreniyorlar Hem de Egleniyorlar2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Hem Öğreniyorlar Hem de Eğleniyorlar

İlk yardım eğitimleri de veriliyor

Eğitim parkının içinde bulunan yaya geçidi, trafik levhaları ve tünel gibi unsurlar, çocuklara gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durumları simüle ederek öğrenmelerine olanak sağlıyor. Parkta ayrıca, maket üzerinde uygulamalı olarak gösterilen ilk yardım eğitimleri de çocuklara hayat kurtarıcı bilgiler kazandırıyor.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek: “Çocukların güvenliği için büyük bir adım”

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, parkı ziyaret ederek çocuklarla yakından ilgilendi ve eğitimler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Şimşek, çocuklara trafik bilinci aşılanmasının önemine vurgu yaparak, bu tür etkinliklerin çocukların güvenliği için büyük bir adım olduğunu belirtti.

Çocuk Eğitim Parkı, hem eğlenceli aktiviteleriyle çocukları mutlu ederken, hem de onlara güvenli bir gelecek için temel trafik bilgisi kazandırıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu