Ülke Gündemi

Hande Fırat, 15 Temmuz Arifesinde RTÜK’e Konuk Oldu

Hande Firat 15 Temmuz Arifesinde RTUKe Konuk Oldu2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Hande Fırat, 15 Temmuz Arifesinde RTÜK’e Konuk Oldu | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Hande Fırat, 15 Temmuz arifesinde RTÜK’e konuk oldu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından “15 Temmuz ve Medya” isimli anma programı düzenlendi. Programa, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat konuk oldu.

Hande Fırat 15 Temmuz Arifesinde RTÜK’e Konuk Oldu

RTÜK tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anma amacıyla panel düzenlendi. Panele konuk olarak katılan Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat , “15 Temmuz ve Medya” temalı programda konuşmasını gerçekleştirdi.

Programa; Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin, RTÜK Başkan Vekili İbrahim Uslu, Sakarya Milletvekili Ali İnci, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa ve Üst Kurul üyeleri katılım gösterdi.

“15 Temmuz Milletin Bir Lider Etrafında Neler Yapabileceğini Gösterdiği Uyanıştır”

Gösterilen mücadelenin dünyaya örnek olduğunu dile getiren Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin, “15 Temmuz, bir milletin şahlanışıdır. 15 Temmuz, milletin bir lider etrafında, bir liderle beraber, bir lider olduğu zaman neler yapabileceğini dünyaya gösterdiği ve belki de dünyada eşi benzeri olmayan, bütün dünya halklarına özellikle de ezilmiş dünya halklarına örnek olan Türkiye modeli diye artık bundan sonra darbelerde de gerçekten etkili olan bir şahlanış, bir uyanıştır. İnsanlar, milletler, devletler düşmanlarını, dış düşmanlarını bilir, ona göre önlemini alır, ona göre, düşmanına göre savunma mekanizmalarını geliştirir ve bunda da başarılı olur. Başarılı olamazsa savaşı kaybeder, savaşsa eğer” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin En Kritik Akşamlarından Biriydi”

Milletin 15 Temmuz akşamı verdiği mücadeleye minnettar olduğunu belirten Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, “Bana sorarsanız Türkiye Cumhuriyeti’nin en kritik akşamlarından biriydi. Ömer Halis Demir’iyle, sayısız şehidimizle, sapasağlam duran bazı liderlerimizle ve Türk halkıyla. Binlerce kez teşekkür, binlerce kez tebrik ediyorum” dedi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Halka Yaptığı Çağrı, Çok Önemli Bir Çağrıydı”

15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile şahsi telefonundan gerçekleştirdiği görüşmenin önemine değinen Hande Fırat, “Artık dünyamız değişiyor, medya da değişiyor. Bir cep telefonu dünyada her şeyi görüntületebiliyor. Hepimiz aslında birer muhabir, hepimiz aslında birer kameraman olabiliyoruz. Teknolojinin iyi yönleri, kötü yönleri var. Ama teknolojiyi mutlaka iyiye kullanmak gerekiyor. Teknolojinin artık medyada da gerekitği gibi kullanılması gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka yaptığı çağrı, çok önemli bir çağrıydı. Eğer o çağrıyı yapmasaydı belki Türkiye Cumhuriyeti bir ertesi gün iç savaşla, iki sınırlarımızdan giren diğer terör örgütleriyle, üç işgalle karşı karşıya kalabilirdi. Ama diğer önemli bir nokta, bunun bir tekrarını birgün bir daha yaşayabilirdik. Dolayısıyla bu çağrı aslında dünya ve Türk siyasi tarihine geçmiş bana sorarsanız en önemli çağrıdır” açıklamalarında bulundu.

Program, Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin’in, Hande Fırat’a çiçek takdim etmesiyle son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu