Özgeçmiş

Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç Kimdir?

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç kimdir?

1971 yılında Altınyayla ilçesinde doğan Erdoğan Tunç, eğitimini Sivas’ta tamamlayarak iş dünyasına yöneldi. İşletme Bölümü lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyoloji alanında yüksek lisansını başarıyla tamamladı.

Sivas Belediyesi’nde 1992-2015 yılları arasında çeşitli hizmet birimlerinde yöneticilik yapan Tunç, 2004-2009 yıllarında Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Bu dönemde kurduğu “Hayat Ağacı Derneği” bünyesinde hayata geçirdiği GIDA BANKACILIĞI sistemi, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu tarafından en iyi sosyal proje olarak ödüllendirildi.

Genclik ve Spor Il Muduru Erdogan Tunc Kimdir 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç kimdir?

Tunç, aynı zamanda Sultan Şehir Kültür Sanat Dergisi ve Buruciye Edebiyat Dergilerinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerini üstlendi, kültür ve sanat alanında da aktif bir rol oynadı.

2015 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’ne kurucu İl Müdürü olarak atanan Tunç, 2015-2019 yılları arasında başarılı bir görev süreci geçirdi. Ardından, 703 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne İl Müdürü olarak atandı. 2021 yılında ise 2021/69 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile asaleten atanarak bu görevini sürdürmeye devam ediyor.

Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu