Sivas HaberleriGündem

Genç Sanatçılar Aşık Veysel’in İzinde Buluşuyor

Genç Sanatçılar Aşık Veysel’in İzinde Buluşuyor

Genç Sanatçılar Aşık Veysel’in İzinde Buluşuyor. Sivas, Türk halk müziğinin unutulmaz isimlerinden Aşık Veysel’i anma konserine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Genç sanatçılar, Aşık Veysel’in 81 ildeki bağlamalarıyla yola düşerek 10 Eylül 2023 tarihinde Sivas Kongre Müzesi Bahçesi’nde unutulmaz bir konser verecekler.

Sivas, Türk halk müziğinin önde gelen isimlerinden Aşık Veysel’i anma etkinliğiyle dolup taşıyor. “Gençler Seni Unutmadı” isimli konser, Aşık Veysel’in anısına düzenleniyor ve tüm halk davet ediliyor. Sivas Kongre Müzesi Bahçesi’nde gerçekleşecek olan bu özel etkinlik, 10 Eylül 2023 tarihinde saat 17.00’de başlayacak.

Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yola Çıktılar 

Genç sanatçılar, Türkiye’nin dört bir yanından Aşık Veysel’in en sevilen eserlerini bağlamalarıyla seslendirmek üzere yola çıktılar. Bu özel konser, Türk halk müziğine duydukları sevgi ve saygının bir ifadesi olarak gençler tarafından organize ediliyor. Aşık Veysel’in hüzünlü tınıları, Sivas’ın tarihi ve kültürel mirasıyla harmanlanacak, unutulmaz bir müzik şöleni yaşanacak.

Sivas Kongre Müzesi Bahçesi, bu özel etkinliğe ev sahipliği yaparak Türk halk müziğinin büyük ustası Aşık Veysel’i anma fırsatı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu