Sivas HaberleriYaşam

Genç Girişimciler Geleceği Konuştu

STSO’da heyecan dorukta: Genç girişimciler geleceği konuştu

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ev sahipliğinde düzenlenen “İşin Başında Gençlik Var” programı, genç girişimcileri bir araya getirdi. STSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte, STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir ve TOBB Sivas Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Hazırbulan’ın da aralarında bulunduğu birçok önemli isim katılım gösterdi.

Genc Girisimciler Gelecegi Konustu3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Genç Girişimciler Geleceği Konuştu

Sivas’ı yönetecek kişilerin buradan çıkması gerekiyor

Program kapsamında, TOBB Sivas Genç Girişimciler Kurulu akademik danışmanı Prof. Dr. Ertan Buyruk’un girişimcilik konulu sunumu genç girişimcilere ilham verdi. STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, gençlerin sivil toplum kuruluşlarında daha aktif olmaları gerektiğine vurgu yaparak, büyüklerin deneyimlerinden faydalanmalarını önerdi. Yıldırım, konuşmasında, “Sivas’ı yönetecek kişilerin buradan çıkması gerekiyor. Bunu da sizler yapacaksınız” dedi.

Genc Girisimciler Gelecegi Konustu1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Genç Girişimciler Geleceği Konuştu

Şehrin ekonomisine yön veren bir kurum

STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, gençlerin katılımıyla oluşturulan bu dönemki yönetim kurulunu anlattı ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın şehrin ekonomisine yön veren önemli bir kurum olduğunu belirtti. Özdemir, genç girişimcilere yönelik yapılan ticaret, finans ve benzeri konulardaki etkinlikleri sürdüreceklerini vurgulayarak, “Sizler de, yeni nesil girişimciliği ve ihracatı kendi firmalarınızda uygulayabileceksiniz” dedi.

Genc Girisimciler Gelecegi Konustu2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Genç Girişimciler Geleceği Konuştu

Programın amacı: Fikir birliği oluşturmak

Sivas Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Hazırbulan ise programın amacının fikir birliği oluşturmak olduğunu belirtti. Hazırbulan, gençlerin sunacakları fikirlerin şehrin gelişimi için önem taşıdığını ifade ederek, ilerleyen dönemde düzenlenecek programlarda eğitim, kişisel gelişim, sosyal ve kültürel faaliyetlere odaklanacaklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu