Sivas Haberleri

Geminbeli Geçidi’nde Kar Şöleni Başladı

Sivas’ın Geminbeli Geçidi’nde kar şöleni başladı

Sivas’ın Zara ve Suşehri ilçeleri arasında yer alan 2 bin 10 rakımlı Geminbeli Geçidi, kar yağışının etkisiyle büyüleyici bir atmosfere büründü. Karayolları ekipleri gün boyunca yoğun kar yağışına karşı mücadele verirken, temizlenen yol güzergahı adeta bir görsel şölene dönüştü. Geçidin beyaz örtüyle kaplanması, adeta kartpostallık manzaraların oluşmasına neden oldu.

Geminbeli Gecidinde Kar Soleni Basladi jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Geminbeli Geçidi’nde Kar Şöleni Başladı

Onur Doğancık: Bazen zorlanıyoruz ama bu güzelliklere değiyor

Sürücüler, Geminbeli Geçidi’nde yaşanan doğa olayını farklı bir perspektiften değerlendiriyor. Araçla seyahat eden Onur Doğancık, “Yüksek rakımda olduğumuz için burada kar yağışı sık sık görülüyor. Burası 2 farklı iklimi bir araya getiriyor. Bu güzergahı sıkça kullandığımızdan dolayı bazen zorlanıyoruz ama bu güzelliklere değiyor. Hayırlısıyla geçiyoruz” şeklinde konuştu.

Geminbeli Gecidinde Kar Soleni Basladi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Geminbeli Geçidi’nde Kar Şöleni Başladı

Sivas olarak karı özlemiştik

Geçitten geçen Ahmet Yıldız ise kışın burada zorlu geçtiğini belirterek, “2000 rakımlık Geminbeli Geçidi’nde bulunuyoruz. Bu rakımın etkisiyle buradaki kış şartları daha zorlayıcı oluyor. Zara tarafına indiğimizde ise tamamen farklı bir iklimle karşılaşıyoruz. Sivas olarak karı özlemiştik ve bu manzaraları görmek güzel bir deneyim” dedi.

Geminbeli Gecidinde Kar Soleni Basladi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Geminbeli Geçidi’nde Kar Şöleni Başladı

Geminbeli Geçidi’nin beyaza bürünmesi, sürücülerin zorlu ancak bir o kadar da güzel bir doğa olayına tanıklık etmelerini sağladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu