Sivas HaberleriYaşam

Fırtına Sivas’ı Vurdu: Valilik’ten Açıklama

Fırtına Sivas’ı vurdu: Valilik’ten açıklama yapıldı

Sivas’ta, 26 Kasım 2023 Pazar günü sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren güçlü fırtına nedeniyle birçok alanda hasara neden oldu. Şehir genelinde 100 km/saat ve üzerinde esen rüzgârın etkisiyle, akşam saatlerine kadar bir dizi olumsuzluk yaşandı.

Saatin 20.00 itibariyle alınan ihbarlara göre, Sivas genelinde 10 kamu binası, 68 özel bina ve 7 araç, fırtınanın şiddeti karşısında zarar gördü. Anında teyakkuz haline geçen AFAD İl Müdürlüğü ve diğer ilgili kurumlar, müdahale ve hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.

Firtina Sivasi Vurdu Valilikten Aciklama 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Fırtına Sivas'ı Vurdu: Valilik'ten Açıklama | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas Valiliği’nin açıklaması:

Sivas Valiliği yapmış olduğu açıklamada, “Yaşanan olumsuzluklarda herhangi bir can kaybı olmamış, bir vatandaşımız yaralanmıştır. Vatandaşlarımızın çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını rica ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yarın okullar tatil edilecek mi?

Pazar günü sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren güçlü fırtına nedeniyle birçok hasar meydana geldi. Yaşananlardan sonra akla okulların tatil edilip edilmeyeceği sorusu geldi. An itibariyle bu durumla ilgili Valilik’ten bir karar alınmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu