Sosyal Yardımlar

Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Evde bakım maaşı yattı mı? 5098 TL yatacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kasım ayında evde bakım maaşlarını hesaplara yatırmaya başladı. Evde bakım maaşından faydalanan vatandaşlar, ödemelerin hesaplarına geçip geçmediğini öğrenmek için heyecanla bekliyor. İşte, Kasım ayı evde bakım maaşını öğrenme yöntemleri: tamcasino şikayet

Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?
Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlarımız ve aileleri için sağladığımız Evde Bakım Yardımı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladık. Bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardım programlarımızı şeffaf bir anlayışla sürdürüyor, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde çalışmaya devam ediyoruz.”

Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?
Evde Bakım Maaşı Yattı Mı? | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Evde Bakım Maaşı Nasıl Öğrenilir?

Evde bakım maaşı, e-Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından şifre ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulanabiliyor. Ayrıca, SMS ile de sorgulama yapılabilmektedir. Bunu için BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak öğrenme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

2024 Evde Bakım Maaşı Zamlanacak mı?

Geçtiğimiz temmuz ayında memur maaşları ve emekli memur aylıkları için yapılan zam, evde bakım maaşlarına da yansıdı. Zamlı evde bakım maaşı ödemeleri, yüzde 17,55’lik artışla 5 bin 98 liraya ulaştı. Kasım ve aralık ayı enflasyon verilerinin TÜİK tarafından açıklanmasıyla birlikte, 6 aylık enflasyon farkı da belli olacak. Bu doğrultuda, ocak 2024’te açıklanacak verilerle birlikte evde bakım maaşının 7 bin 157 lirayı aşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu