EğitimGündem

Engellilere Özel EKPSS Kursları Başlıyor

Sivas’ta engellilere özel EKPSS kursları başlıyor

Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Sivas Belediyesi işbirliğiyle, engelli vatandaşlara yönelik Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) için özel kurslar başlıyor. Kurslar, hafta içi dört gün düzenlenecek ve engelli bireylerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları amaçlanacak.

Kurslar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, saat 13.00 ile 16.00 arasında Sivas Belediyesi Mevlânâ Engelliler Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Hafta sonları ise saat 13.00 ile 17.00 arasında Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde kurslar devam edecek.

Engellilere Ozel EKPSS Kurslari Basliyor1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Engellilere Özel EKPSS Kursları Başlıyor

Kurslara başvurmak isteyenler, başvurularını halk eğitimin e-yaygın adresinden veya kurs merkezlerine şahsen giderek yapabilecekler. Kurs öğretmeni ve Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Selman Devecioğlu, sınavın Nisan ayı içinde gerçekleşeceğini ve engelli arkadaşların, alanında deneyimli öğretmenlerden eğitim alacaklarını belirtti. Ayrıca, bu yılki engelli atamalarının artırılmasını ve yüzde 3 dilimde yer alan engelli çalıştırma kontenjanının yüzde 6’ya çıkarılmasını talep etti.

Engelli vatandaşlar için bu kurslar, EKPSS sınavına hazırlanmaları için büyük bir fırsat sunuyor. Sivas Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi, engelli bireylerin kamu personel seçme sınavına daha iyi bir şekilde hazırlanmalarına destek olmak amacıyla bu değerli girişimi başlatıyor. Bu kurslar sayesinde, engelli bireylerin kamu sektöründe istihdam edilme şanslarını artırma hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu