EkonomiÜlke Gündemi

Emeklilerin Gözü Ekim Ayında

Emeklilerin gözü ekim ayında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntılarına dikkat çekmesi üzerine emekli maaşlarında iyileştirme yapılması için hükümete talimat verdi. Temmuz ayında yapılan yüzde 25’lik zamın ardından, birçok emekli hala maaşlarında bekledikleri artışı göremedi. Bu nedenle hükümet, emekli maaşlarında yapılacak iyileştirmeler için çalışmalara başladı.

Emeklilerin Gozu Ekim Ayinda Maaslarda Buyuk Artis jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Emeklilerin Gözü Ekim Ayında | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, konuyla ilgili olarak “Emekli maaşında ciddi bir iyileştirme yapılacak. Meclis açıldığı anda emekli maaşlarına yönelik çalışmalara başlanacak” açıklamasında bulundu. Bu açıklamaların ardından, emeklilerin maaşlarının artırılması için harekete geçildiği netleşti.

Temmuz ayında yapılan yüzde 25’lik zamın kök maaşa göre bazı emeklileri yeterince tatmin etmediği biliniyor. Bu nedenle, ekim ayında Meclis‘in açılmasının ardından en düşük emekli maaşının 10 bin TL seviyesine çıkarılması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ayrıca, hükümet bakanlarından bütçe ile ilgili sıkıntıların aşılması ve emekli maaşlarının artırılması için raporlar hazırlamalarını istediği de öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu