Ekonomi

Elektriği Kendi Üretip Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Çevreci adım: Sivas Belediyesi elektriği kendi üretip ekonomiye katkı sağlıyor

Sivas Belediyesi, planladığı 18 MW’lık güneş enerjisi santralleri projesini başarıyla tamamlayarak kendi elektriğini üretmeye başladı. Belediye, yılda yaklaşık 150 milyon lira tasarruf sağlayarak enerji giderlerini önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor. Ayrıca, enerji dışa bağımlılığını azaltarak ülke ekonomisine de katkı sunacak olan belediye, çevreci projeleriyle dikkat çekiyor.

Elektrigi Kendi Uretip Ekonomiye Katki Sagliyor jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Elektriği Kendi Üretip Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Sivas Belediye Başkanı: Kendi enerjimizi üretmeye başladık

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, projenin önemini vurgulayarak, “Göreve başladığımızda enerji giderlerimiz en büyük sorunumuzdu. Ancak ekibimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz 4 MW’lık güneş enerjisi santralleri projesi sayesinde, kendi enerjimizi üretmeye başladık. Şimdi 18 MW’lık yeni projemizle tüketimimizi tamamen karşılayarak çevreci bir belediye olarak örnek oluyoruz. Bu projelerle hem enerji bağımsızlığını kazanıyoruz hem de belediye bütçesine önemli katkılar sağlıyoruz” dedi.

Elektrigi Kendi Uretip Ekonomiye Katki Sagliyor1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Elektriği Kendi Üretip Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Elde edilen gelir

Belediyenin elde edeceği gelirin, projenin kendisini amorti etmesinin ardından tamamen belediye kasasında kalacağı belirtiliyor. Yenilenebilir enerji projeleriyle adından söz ettiren Sivas Belediyesi, ülkede enerji bağımsızlığına yönelik atılan önemli adımlara liderlik ediyor.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+2gFJiG8IWOc5YWJk

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu