GenelGüncelTürkiyeÜlke Gündemi

Elazığ İl Genel Meclisi Ek Ödenek ve Daire Satışları İçin Toplandı

Elazığ İl Genel Meclisi Ek Ödenek ve Daire Satışları İçin Toplandı

Olağanüstü toplanan İl Genel Meclisi, il özel idaresi bütçesine ek ödenek aktarımı ve İl Özel İdaresine ait dükkanların satışını görüştü.

İl Genel Meclisi iki gündem maddesini görüşmek üzere olağanüstü toplandı. Toplantının ilk gündem maddesini İl Özel İdaresi’ne 98 Milyon 900 bin ek ödenek aktarılması oldu.

Gündem maddesi ile ilgili İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, meclis üyelerini bilgilendirdi. Meclisin ikinci gündem maddesini ise İl Özel İdaresi arsası üzerine inşa edilen konut ve alışveriş merkezinden Özel İdarenin payına düşen 4 adet dükkanın satışı ile ilgili İl encümenine yetki verilmesi oluşturdu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, gündem maddesi ile ilgili bilgiler aktardı.

ŞİŞ: MÜCADELE EDİYORUZ Genel Sekreter Şiş, “Alışveriş merkezinde mevcut olan 4 tane dükkanımızın satışı. İlk kararımızda oradaki bizim dairelerimizin satış kararıydı. Ancak Keban yoluna bakan 4 tane dükkanımız var. oralarında hazır olduğuna dair bilgi gelince biz oralarında satışı ile ilgili kararın alınması için meclisimize başvurduk. Ana gündemlerimiz bunlar. Bildiğiniz bu bizlerin bu yıl daha öncede dile getirdiğimiz yatırım yılımız ve çok büyük yatırımların içerisinde hep birlikte mücadele ediyoruz” dedi.

Genel Sekreter Ali Şiş’in açıklamalarının ardından meclis üyeleri söz aldı. Gündem maddeleri meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu