Sivas Haberleri

Duayenden 2024 Mesajı

Başkan Onur Feridun Bozyiğit’ten Yeni Yıl Mesajı

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Onur Feridun Bozyiğit, 2023’ü değerlendirerek 2024’e dair önemli açıklamalarda bulundu. Bozyiğit, Türkiye’nin ve eğitim camiasının zorlu bir yıl geçirdiğine vurgu yaparak yeni yılda umut ve mutluluk diledi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırılarını da hatırlatan Bozyiğit, “Hain saldırı sonucu 12 kahraman askerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bozyiğit, 2023’teki yüzyılın faciası olarak nitelendirilen depremin eğitim camiasını derinden etkilediğine değindi. Binlerce öğrenci ve öğretmenin hayatını kaybettiği, okulların yıkıldığı bu felaketin pandemi sürecinde başlayan eğitim sarsıntısını daha da derinleştirdiğini belirtti. Bozyiğit, devletin yaraları sarmaya çalıştığını ve özellikle deprem mağduru öğrencilerin 2024’te mutlu bir yıl geçirmelerini temenni etti.

Dünya genelinde yaşanan sorunlara da değinen Bozyiğit, Filistin’deki çocukların yaşadığı dram karşısında dünyanın sessiz kaldığını vurguladı. Gazze Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasını hatırlatan Bozyiğit, bu durumun çocukların en temel hakları olan yaşama haklarından dahi mahrum bırakılmasının acı bir gerçek olduğunu belirtti. Savaşların özellikle çocukları mağdur ettiğini ifade eden Bozyiğit, 2024’te dünya genelinde barış, adalet ve sevgi temelli bir yıl temenni etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu