Ülke Gündemi

Dolandırıcılara inandı, tüm birikimini böyle kaptırdı! | GÜNDEM SİVAS

dolandiricilara inandi tum birikimini boyle kaptirdi 1665668588 0745 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Dolandırıcılar, Duman’dan kalan para ve altınlarını da isterken, durumu anlayan halk polise haber verdi. Hesaba yatırılan paranın ise alındığı belirlendi.

Olay, öğle saatlerinde, Ereğli ilçesi Müftü Mahallesi Devrim Bulvarı’nda meydana geldi. İddiaya göre, kendisini polis memuru ‘Ömer Sert’ olarak tanıtan kişi, Emine Duman ile telefonla görüşüp, adının karıştığı soruşturma kapsamında elinde bulunan altınları bozdurmasını ve parayı verdikleri hesaba yatırmasını istedi. Telefonda söylenenlere inanan Duman, 3 bileziğini bozdurup bankada verilen hesaba yatırdı. Dolandırıcılar, banka şubesinin önündeki Emine Duman ile kalan altın ve paraları için telefonla konuşmaya devam ederken, durumdan şüphelenenler polise haber verdi.

4qyaX 1665668610 1136 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

İKNA ETMEYE ÇALIŞTILAR

Çevredekilerin dolandırıldığı konusunda ikna etmeye çalıştığı Duman, tepki gösterip susmalarını istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri, Emine Duman ile görüşürken, dolandırıcılar telefonu kapattı. Şüphelilerin parayı çektiğinin anlaşılmasıyla Emine Duman ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK: DHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu