Özgeçmiş

Doğan Ürgüp Kimdir?

Doğan Ürgüp Kimdir?

Sivas’ın Uluanak Mahallesi’nde, 1956 yılında Ahmet Bey ve Sabiha Hanım’ın oğlu olarak dünyaya gelen Doğan Ürgüp, Sivas’ın köklü bir ailesinin çocuğu olarak büyüdü. İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamlayan Ürgüp, daha sonra yüksek öğrenimine başlamak için Ankara’ya taşındı ve sonrasında şartların gerektirdiği şekilde eğitimini Erzurum’da tamamladı.

1986 yılında Sivas’a dönerek ticaret dünyasına adım atan Ürgüp, 1990 yılında bir grup iş adamıyla birlikte Ankara’da ticari faaliyetlere başladı. 1996 yılında, iş ortaklarıyla bir boya fabrikası kurarak girişimcilikte önemli bir adım attı. Aynı dönemde, “Sivas Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği“nin yönetim kurulu başkanlığını üstlenerek, Sivaslıların kültürel ve sosyal dayanışmasına katkı sağladı. Ayrıca, Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF)’nun kuruculuğunu ve yönetim kurulu başkanlığını da başarıyla sürdürdü.

2008 yılında Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde yalıtım malzemeleri üretecek bir fabrika daha kurarak iş dünyasındaki varlığını güçlendiren Ürgüp, 29 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nin Sivas Belediye Başkanı adayı olarak seçimleri kazanarak Sivas Belediye Başkanı oldu. 2009-2014 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı görevini yeriene getirdi. Ürgüp, Makbule Ürgüp Hanım ile evli ve üç çocuk babasıdır.

Doğan Ürgüp, Sivas’ın gelişimine ve toplumunun refahına katkı sağlamaya devam ederken, ticari başarıları ve toplumsal sorumluluklarıyla da tanınmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu