Sosyal Yardımlar

Doğal Gaz Desteği Başvuruları Başladı

Doğal gaz desteği başvuruları başladı: Kimler yararlanabilir?

Ülkemizde enerji maliyetleri her geçen gün artarken, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından başlatılan doğal gaz tüketim desteği başvuruları, ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor. 3294 sayılı Kanun kapsamında destek verilen program, e-Devlet Kapısı üzerinden resmi ikamet adresine kayıtlı mesken türü doğal gaz aboneliğine sahip olan Türk vatandaşlarını hedefliyor.

Doğal Gaz Desteği Başvuruları Başladı
Doğal Gaz Desteği Başvuruları Başladı

Kimler destek alabilecek?

Başvuruların alındığı dönemde e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan başvurular arasından seçilen kişiler arasında, doğal gaz arzının sağlandığı ilçe veya beldede ikamet eden ve belirlenen ön eleme kriterlerini geçenler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından hak sahipliği kararı alarak destekten faydalanabilecek.

Gerekli belgeler nelerdir?

Başvuru için gerekli belgeler arasında kimlik belgesi ve resmi ikamet adresine kayıtlı mesken türü aboneliğe sahip doğal gaz faturası ya da ön ödemeli sayaç kartı bulunuyor. Başvuranların, iklim koşullarına göre hazırlanan ısıl harita temel alınarak belirlenen tutarlar arasında yer alması gerekiyor.

Ödenecek tutar ne kadar?

Hane başı yıllık 900 TL ila 2.500 TL arasında değişen destek tutarları, belirlenen uygun ödeme dönemlerine göre iki eşit taksitte gerçekleştirilecek. Bu destek programı ile binlerce aile, soğuk kış günlerinde daha sıcak bir yaşama adım atacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu