Sosyal Yardımlar

Dev Ödeme Geliyor: PTT’den Sosyal Yardım

Dev ödeme geliyor: PTT’den sosyal yardım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara yönelik sosyal yardım ve destek ödemelerini sürdürüyor. Kasım ayı itibariyle 65 yaşını dolduran vatandaşlara PTT aracılığıyla T.C. kimlikleriyle yapılan ödemelerde 3.490 TL hesaplara yatırıldı. Bu düzenli ödemeler, Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, her ay düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Dev Ödeme Geliyor PTT'den Sosyal Yardım
Dev Ödeme Geliyor: PTT’den Sosyal Yardım

Mahinur Özdemir Göktaş açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 65 yaş aylığı ödemeleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Hak sahiplerinin hesaplarına aktarılan bu ödemeler, devletin ekonomik destek politikaları kapsamında yaşlı vatandaşlarımıza yönelik önemli bir adımdır” dedi.

Başvuru koşulları ve kimler faydalanabilir?

Devletin sağladığı 65 yaş aylığı ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aranan başvuru şartları arasında 65 yaş üstü olmak, emekli maaşı dahil herhangi bir gelire sahip olmamak, kendisi ya da eşinin üstüne ya da himayesi altında bulunan çocuğunun üstüne herhangi bir mal varlığı bulunmamak yer alıyor. Bu şartları taşıyan vatandaşlar, yaşlılık aylığı almak için başvuru yapabiliyor.

Dev Ödeme Geliyor: PTT'den Sosyal Yardım
Dev Ödeme Geliyor: PTT’den Sosyal Yardım

Ödemeleri PTT veya Ziraat Bankası aracılığıyla alabilirsiniz

Yaşlılık aylığı ödemeleri, PTT üzerinden veya Ziraat Bankası IBAN numarası aracılığıyla yapılmaktadır. Kasım ayı yaşlılık aylığı ödemelerinin ardından, her 6 ayda bir gerçekleşen zamlarla birlikte yaşlılık aylığı miktarında artış yaşanmaktadır. Ocak ayında gelen zam öncesinde 65 yaş aylığı miktarı 3.490 TL olarak ödeniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu