Sosyal Yardımlar

Destek Programı İle Ulaşım Kolaylığı Yolda

Destek programı ile ulaşım kolaylığı yolda

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından hayata geçirilen destek programı, 25 yaş ve altındaki öğrencilere ulaşım giderlerinde önemli bir kolaylık sağlıyor.

Destek Programı İle Ulaşım Kolaylığı Yolda
Destek Programı İle Ulaşım Kolaylığı Yolda

Destek programı kimleri kapsıyor?

3294 sayılı Kanun kapsamında yer alan bu destek programı, ailelerinin ikamet ettiği ilden farklı bir ilde örgün eğitime devam eden genç Türk vatandaşlarını kapsıyor. Yılda toplamda 4 bilet hakkı sunan program, öğrencilerin ailelerinin yanına gidiş veya okullarına dönüşlerinde ulaşım giderlerini destekliyor.

Kimler başvurabilir?

Destek Programından faydalanmak isteyen öğrenciler, ya kendileri ya da 18 yaşından küçükse aileleri, vasi/velileri veya diğer ilgili kişiler aracılığıyla başvuruda bulunabiliyor. Başvuru sürecinde talep edilen belgelerin öğrenci adına olması şartı aranıyor.

Ödeme tutarı nedir?

Bu program kapsamında öğrenci veya ailesinden talep edilen bilet ve öğrenci durumuna ilişkin bilgiler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından değerlendiriliyor. Ödeme tutarı 2023 yılı için 750 TL olarak belirlenen tek yön bilet vasıta üst limit tutarını aşmamaktadır. Başvurular, başvuru tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından değerlendirilip karara bağlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu