EğitimSivas Haberleri

Dereceye Giren Öğrenciler, Ödüllendirildi

Dereceye giren öğrenciler, ödüllendirildi

Sivas BelediyesiDiriliş Nesli Ahmet Yesevi Yolunda” isimli kitap okuma ve bilgi yarışması sonucunda dereceye giren öğrencileri Özbekistan ve Kazakistan gezisine götürüldü. Gezi programı çerçevesinde öğrenciler, iki ülkede beş farklı şehri görme imkânı buldu.

Milli ve manevi değerleri benimsemiş nesillerin yetişmesi maksadıyla Belediye öncülüğünde icra edilen proje çerçevesinde ilk etapta Pir, Kızılelma ve Ertuğrul Gazi isimli kitapları okuyan öğrenciler, bu eserler ışığında bilgi yarışmasına katıldı. Yarışma sonucunda birinci olan kişilere 2 bin TL, ikinci olanlara bin TL ve üçüncü olanlara ise 500 TL ödül verildi. Ayrıca dereceye giren 11 öğrenci için öğretmenleri refakatinde Özbekistan ve Kazakistan gezisi düzenlendi.

Gezi programı çerçevesinde Ankara üzerinden Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e giden heyet, ardından Semerkand ve Buhara’ya geçti. Buradan sonra Kazakistan’a seyahat eden kafile, Türkistan ve Çimkent şehirlerini gezme imkânı buldu. İki ülkenin de önemli kültürel değerlerini görme fırsatı bulan öğrenciler, kitaplarda okudukları tarihi mekânları yakından görmeleri sebebiyle büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, kendilerine böylesine önemli fırsatı sunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin‘e teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu