Sivas Haberleri

Depremin Ardından Millet Bahçesine Dönüştürdü

Gürün Belediyesi, depremin ardından millet bahçesine dönüştürdü

Sivas’ın Gürün ilçesi, 6 Şubat depremlerinin ardından en ağır hasarın yaşandığı 11 il dışındaki bölgelerden biri olmuştu. Gürün Belediyesi, hasarlı binaların hızlı bir şekilde yıkılmasının ardından ortaya çıkan moloz alanını adeta bir çiçek bahçesine çevirdi.

Depremin Ardindan Millet Bahcesine Donusturdu jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Depremin Ardından Millet Bahçesine Dönüştürdü

Gürün Belediye Başkanı: Hemşerilerimizin rahatça nefes alabileceği bir yer haline getirdik

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, depremin izlerini silmek için kısa sürede harekete geçtiklerini belirterek, “Gürünlülerin hizmetine sunduğumuz millet bahçesini kısa sürede tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hibelerle desteklenen projemiz, yeşil alanları, parkları, yürüyüş alanları ve kamelyalarıyla her yaştan hemşerimizin keyifle vakit geçireceği bir nokta haline geldi. Depremde moloz yığınına dönen bu alanı, hızla millet bahçesine dönüştürerek, hemşerilerimizin rahatça nefes alabileceği bir yer haline getirdik” dedi.

Umut dolu bir yaşam

Başkan Çiftçi, gençlerin ve diğer hemşerilerin burada keyifli zaman geçirdiğini ifade ederek, “Millet bahçemizle ilgili aldığımız olumlu geri dönüşler bizi ziyadesiyle mutlu ediyor” diye ekledi. Gürün’ün bu dönüşümü, depremin izlerini silip, umut dolu bir yaşam alanına dönüştürmesiyle dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu