EğitimÜlke Gündemi

Depremin Ardından Eğitimde Yeni Başlangıç

Depremin ardından Hatay’da yüz yüze eğitim başladı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde enkazın ardından yüz yüze eğitime dönüş gerçekleştirildi

Hatay, geçtiğimiz aylarda yaşadığı depremin yıkıcı etkileriyle mücadele verdi. Binlerce insanın hayatını kaybettiği bu felaketin ardından, Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencileri için uzun bir bekleyiş sona erdi. Kentteki en büyük üniversitenin rektörü, 3 bin öğrenciyi yeniden yüz yüze eğitime davet etti.

Kahramanmaraş merkezli depremler, Hatay’da büyük yıkımlara neden olmuştu. Mustafa Kemal Üniversitesi, bu felaketten büyük kayıplar vermiş ve eğitim faaliyetleri uzun süre durmuştu. Ancak sonunda, öğrenciler tekrar sınıflarına dönebilme sevincini yaşadı.

Üniversite idaresi, öğrencilerin yeni eğitim dönemine yetiştirilmek için özenle tadilattan geçirilen binalarda derslere başladığını duyurdu. Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, deprem sonrası yapılan çalışmalar ve gelecek planlamaları hakkında bilgiler verdi.

Gundem Sivas site ici haber gorselleri Kopyasi 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Rektör Eren: “Zorluklara rağmen büyük bir ümit kaynağı olduk”

Rektör Eren: “Zorluklara rağmen büyük bir ümit kaynağı olduk”

“Asrın felaketinin ardından 1 ay içinde öğrencilerimizi ve öğretim üyelerimizi organize ederek uzaktan eğitimle 2022-2023 bahar dönemini tamamladık” dedi. Ayrıca, bu yıl yaklaşık 3 bin öğrenciyi yüz yüze eğitim için davet ettiklerini belirtti.

Öğrencilerin yüz yüze eğitime geri dönüşü, depremin yarattığı zorluklara rağmen büyük bir umut kaynağı oldu. Hemşirelik 2. sınıf öğrencisi Yaren Kartaloğlu, “Uzun bir aradan sonra okula geldik, ilk etapta online eğitim görmüştük. Bizim için yüz yüze eğitim çok daha iyi oldu. Çok daha rahat ediyoruz şuan. Eskiden hayatımızda olup görüşemediğimiz insanları görmek iyi geldi” dedi.

Bu önemli adım, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin yeniden ayağa kalkma sürecindeki ilerlemenin bir göstergesi olarak görülüyor. Rektör Eren, gelecek yıl için kampüsün tamamen hazır hale getirilmesini hedeflediklerini ve öğrencilere daha fazla barınma imkanı sunacaklarını belirtti.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencileri için, yeni bir başlangıcın işareti olan bu dönüş, umut dolu bir geleceği müjdeliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu