EğitimSivas Haberleri

Deprem Eğitimiyle Bilinçleniyoruz

Sivas’ta deprem tatbikatı: Deprem eğitimiyle bilinçleniyoruz

Sivas İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitim ve tatbikatla, Sivas halkı deprem anında nasıl hareket edeceğini öğrendi. Sivas İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Sivil Savunma Amirliği ve İSG birimi tarafından koordine edilen “Deprem Anı ve Acil Durum Tahliye Eğitimi”ne katılan birim müdürleri ve personeller, bilinç kazandı.

Deprem Egitimiyle Bilincleniyoruz1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Deprem Eğitimiyle Bilinçleniyoruz

Deprem durumunda alınacak önlemler anlatıldı

Eğitim öncesinde, Sivas AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, Eğitim Şube Müdürü Fatih Tecer ve AFAD personeli tarafından verilen “Afet Farkındalık Eğitimi” ile katılımcılara, muhtemel bir deprem durumunda alınacak önlemleri ve bilinçli hareket etmenin önemini anlatıldı. Ardından, gerçekleştirilen deprem tatbikatında, “Çök Kapan Tutun” pozisyonları uygulandı ve siren sesleri eşliğinde güvenli tahliye gerçekleştirildi.

Deprem Egitimiyle Bilincleniyoruz2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Deprem Eğitimiyle Bilinçleniyoruz

Hayati bir öneme sahip

Tatbikat sonrasında konuşan AFAD personeli, toplanma alanında afet yönetimiyle ilgili önemli bilgileri paylaşarak, can ve mal kayıplarını en aza indirmek adına gerçekleştirilen tatbikatların hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Deprem Egitimiyle Bilincleniyoruz3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Deprem Eğitimiyle Bilinçleniyoruz

Sivaslılar, bu bilgilendirici tatbikat sayesinde olası afetlere karşı daha hazır ve bilinçli bir şekilde hareket etme konusunda donanımlı hale geldi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu