Sosyal Yardımlar

Dar Gelirli Kadınlara 3.300 TL Destek

Dar gelirli kadınlara 3.300 TL destek verilecek

Maddi sıkıntı içinde olan ve dar gelirli kadınlar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni sosyal yardım programı kapsamında, PTT aracılığıyla aylık 3.300 TL maddi destek verilecek. Eşini kaybetmiş ve ekonomik zorluk içinde bulunan kadınlar, T.C. kimlik kartları ile PTT’ye başvuruda bulunarak bu yardımdan faydalanabilecekler.

Dar Gelirli Kadınlara 3300 TL Destek
Dar Gelirli Kadınlara 3.300 TL Destek

Başvuru şartları neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen başvuru şartları arasında en önemlisi, hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olmasıdır. İhtiyaç sahipleri, bu yardımdan faydalanmak için Aile Bakanlığı’na bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından ya da e-devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Başvurular T.C. kimlik numarasının sonuna göre kabul edilecek.

Dar Gelirli Kadınlara 3.300 TL Destek
Dar Gelirli Kadınlara 3.300 TL Destek

PTT üzerinden aylık ödemeler başlıyor

Başvuruları kabul edilen kadınlara yapılacak incelemenin ardından aylık 3.300 TL devlet yardımı PTT tarafından düzenli olarak ödenecek. Bu destek ödemeleri, başvuru yapan kadınlara 12 ay boyunca devam edecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli kadınları güçlendirmek ve ekonomik açıdan desteklemek amacıyla başlatılan bu programla, toplumsal dayanışmayı artırmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu