Sivas HaberleriYaşam

Cumhuriyet’in 100. Yılında Engellilerden Kan Bağışı

Sivas’ta Cumhuriyet’in 100. yılında engelli vatandaşlardan kan bağışı

Sivas’ta, Cumhuriyet’in 100. yılı vesilesiyle unutulmaz bir dayanışma örneği sergilendi. Engelli vatandaşlar, Genç Kızılay topluluğunun çağrısı üzerine kan bağışında bulundu.

Cumhuriyetin 100. Yilinda Engellilerden Kan Bagisi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cumhuriyet’in 100. Yılında Engellilerden Kan Bağışı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu kan bağışıyla taçlandıran Sivaslı engelli vatandaşlar, “Cumhuriyetin 100. yılında biz de varız, genç Kızılay topluluğunu ve Sivas Kızılay şubesini yalnız bırakmayız” diyerek bu anlamlı etkinliğe destek verdiler.

Her Zaman Toplum İçin Yapılan Olumlu Çalışmaların Yanındayız

Sivas Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Engelliler Komisyon Başkanı Selman Devecioğlu, engelli arkadaşlarıyla bir araya gelerek, “Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen, her zaman toplum için yapılan olumlu çalışmaların yanındadır. Kan bağışı için herhangi bir engeli olmayan engelli dostlarımız, bu tür güzel etkinliklerde her zaman yer alacaklardır. Tüm engelli arkadaşlarımızı, kan bağışı yapmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhuriyetin 100. Yilinda Engellilerden Kan Bagisi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cumhuriyet’in 100. Yılında Engellilerden Kan Bağışı

Cumhuriyet’in 100. yılında gerçekleşen bu anlamlı etkinlik, toplumsal dayanışmanın ve Cumhuriyet sevgisinin güzel bir örneğini sunarken, engelli vatandaşların da topluma katkıda bulunma isteğini bir kez daha vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu