Sivas Haberleri

Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi sözleşmeli personel alacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, öğretim elemanı alımları için başvuruları kabul ediyor. Üniversite, 19 akademik personel alacak ve başvurular 2 Ocak 2024’e kadar devam edecek. İşte detaylar:

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı alımları için başvuruları kabul ediyor. Bu kapsamda, Üniversite, 19 akademik personel alacak ve başvurular 2 Ocak 2024 mesai bitimine kadar devam edecek.

Cumhuriyet Universitesi Sozlesmeli Personel Alacak 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Başvuru tarihleri ne zaman?

Başvuru tarihleri ne zaman?

Başvuruların şahsen veya posta yoluyla yapılabileceği belirtilirken, internet üzerinden yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği vurgulanmıştır. Başvuru tarihleri ve ilan aşamaları şu şekildedir:

  • Başvuru Başlama Tarihi: 19 Aralık 2023
  • Son Başvuru Tarihi: 2 Ocak 2024
  • Ön Değerlendirme Sonuçları İlan Tarihi: 5 Ocak 2024
  • Giriş Sınavı Tarihi: 8 Ocak 2024
  • Sonuç Açıklama Tarihi: 10 Ocak 2024

Başvurular ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla yapılacak olup, sonuçların açıklanacağı internet adresi www.cumhuriyet.edu.tr olarak belirlenmiştir.

Başvuru şartları nelerdir?

Genel şartlar arasında, 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak ve ALES’ten en az 70 puan almış olmak bulunmaktadır. Özel şartlar ise araştırma görevlisi kadroları için tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmayı içermektedir.

Başvuru için istenen belgeler arasında başvuru formu, özgeçmiş, askerlik durumu belgesi, lisans/lisansüstü mezuniyet belgeleri, ALES sonuç belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve gerekli sertifikalar bulunmaktadır. Başvuruların eksiksiz olması ve belirlenen süre içinde yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu