Sosyal Yardımlar

Çocuklara Sosyal Yardım Programı

Çocuklara sosyal yardım programı geliyor

Ülkemizde askerde olan babaların aileleri için önemli bir destek mekanizması olan “Asker Çocuğu Yardımı“, sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi çocuklara umut oluyor. 3294 sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen bu yardım programı, asker eşi olarak hak sahiplerine düzenli nakdi yardım sağlıyor.

Çocuklara Sosyal Yardım Programı
Çocuklara Sosyal Yardım Programı

Her Ay Ödenecek Miktar

Programdan faydalananlar arasında yer alan asker eşleri, her ay için hesaplanan 350 TL’lik ödeme ile ekonomik rahatlama yaşarken, sosyal güvencesi olmayan ve babası askerde olan çocuklar da bu destekten faydalanabiliyor. Ödemeler, her iki ayda bir düzenlenen program kapsamında gerçekleştiriliyor.

Nasıl Başvurulur?

“Kimlik Belgesi” ile başvuru yapılabilen bu yardım programı, ülkenin dört bir yanındaki asker ailelerine umut ve destek olmaya devam ediyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma anlayışının en güzel örneklerinden biri olan “Asker Çocuğu Yardımı”, aileleri güçlendiriyor ve geleceğe umutla bakmalarını sağlıyor.

Siz de bu destek programından faydalanmak istiyorsanız, detaylı bilgi ve başvuru için en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu