Sivas Seçim 2024

CHP’de Mansur Yavaş krizi! Belediye başkanları çalıştayına katılmadı | GÜNDEM SİVAS

chpde mansur yavas krizi belediye baskanlari calistayina katilmadi 1666450396 2182 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair açıklamalarda bulunarak CHP’li başkanlara talimatlarını iletti.

SADECE MANSUR YAVAŞ KATILMADI

250’ye yakın başkanın katıldığı toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yerini alırken gözlen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı aradı.

jABml 1666450065 8024 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

KILIÇDAROĞLU’NDAN SİVAS’A TEK VAAT KAMULAŞTIRMA

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında, iktidara geldiklerinde Sivas’ta demir çelik fabrikasını kamuya kazandırıp aktif hale getireceklerini belirterek, “Bir demir çelik fabrikası var burada. Tam bir yılan hikayesine dönmüş. Bir çalışıyor bir çalışmıyor. Verdiler, sattılar, ettiler. Binlerce insan buradan geçiniyordu. Halen ölü gibi yatıyor orada. Bir kez de bir fabrika çalışmaz mı? Bir kez de o fabrika çalışsa o fabrikaya hayat gelmez mi? Orada çalışan işçilerin aileleriyle birlikte huzurlu bir hayat sürmeleri gerekmez mi? Sivaslı kardeşlerime söz veriyorum. Nasip olursa millet ittifakı olarak iktidar olacağız. Göreceksiniz o fabrikayı alacağız. Kamuya alacağız. 6183 sayılı amme alacakları tahsili usulü kanuna göre alıp, kamu kurumuna dönüştüreceğiz. Orada Sivaslılar çalışacak, alın terinin karşılığını alacak, ortaya çıkacak katma değer Sivas’ın katma değeri olacak.” dedi.

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

gRRwo 1666450103 2513 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

KAYNAK: İHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu