Özgeçmiş

CHP Sivas Adayı Tacettin Kepenek Kimdir?

CHP’nin Sivas Belediye Başkan adayı Tacettin Kepenek kimdir?

Sivaslı iş insanı Tacettin Kepenek 31 Mart 2024’te gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkanı olarak aday gösterildi. Resmi açıklamanın parti tarafından kısa sürede yapılması bekleniyor. Peki Tacettin Kepenek kimdir? İşte detaylar..

Tacettin Kepenek, eğitimini ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta gördü. 1980-1983 yılları arasında Sivas Lisesi’nden eğitim alarak mezun olan Kepenek, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde 1983-1987 yılları arasında İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.

Üniversitesinden mezun olarak iş hayatına atılan Kepenek, Ağustos 1987’de Unal İnşaat’ta İnşaat Mühendisi olarak başladı. 2 yıldan uzun bir sürenin ardından Eryap A.Ş.’de Civil/Structural Engineer olarak iş hayatına devam eden Tacettin Kepenek, Aralık 1991 yılında Özbelsan A.Ş.’de Asistan Genel Menajer olarak 6 yıldan uzun bir süre görev aldı.

Kepenek, iş hayatında Özbelsan A.Ş.’den sonra Sivas Belediyesi Proje İnşaat’ında Yönetici Müdür olarak yaklaşık 6 yıl görev aldı. Kepenek, Sivas Belediyesi’ne bağlı SİBESKİ’de Genel Yönetici olarak 1,5 yıldan uzun bir süre görev aldı. Bu görevinden sonra Emmioğlu Mermer Madencilik A.Ş.’de Genel Menajer olarak 3 yıl görev aldı.

Kepenek, Yıltaş Anonim Şirketi’nde Nisan 2009-Aralık 2013 yılları arasında Genel Müdür olarak görevini sürdürdü ve Mart 2014’ten bu yana serbest olarak İnşaat Mühendisi ve Gayrimenkul Değerleme ve Proje Geliştirme işleriyle uğraşmakta.

Kepenek, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sivas Belediye Başkan adayı olarak aday gösterilecek. Kepenek’in iş hayatında uzun yıllar bulunması ve Sivas’tan yetişmiş, Sivas Belediyesi’ne bağlı çeşitli görevler almış olmasından dolayı şehre hakim olarak biliniyor.

31 Mart 2024 seçimleri ile ilgili Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu