EğitimSivas Haberleri

Başarı Yolunda Size En Büyük Katkı Kendinize Duyduğunuz Güvenden Gelecek !

Basari Yolunda Size En Buyuk Katki Kendinize Duydugunuz Guvenden Gelecek jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Başarı Yolunda Size En Büyük Katkı Kendinize Duyduğunuz Güvenden Gelecek ! | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Başarı yolunda size en büyük katkı kendinize duyduğunuz güvenden gelecek !

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, Teknokent koleji ve Kapsam Eğitim Kurumları Kurucusu Onur Feridun Bozyiğit, 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yüksekögretim Kurumları Sınavında tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Sınav anında oluşabilecek ve Sınav sürecini olumsuz etkileyebilecek heyecan ve kaygı gibi duyguları kontrol etmek başarıyı artıracaktır.”

YKS‘nin eğitim hayatında öğrencilerimiz için en önemli basamaklardan biri olduğunu belirten uzman eğitimci Onur Feridun Bozyigit, “Sınava girecek olan öğrencilerimizin iyi bir üniversite eğitimi almak için sıkı bir sınava hazırlık sürecinden geçtiklerini emeklerinin karşılığını almalarını ve yıllardır edindikleri bilgi ve birikimlerini sınava en iyi şekilde yansıtarak başarılı olmalarını dilediğini belirtti.

Bozyiğit, eğitim kurumlarımızdaki tüm idareci, öğretmenlerimiz ve rehberlik servislerimizdeki uzman psikolojik danışmanlarımızla sınava hazırlık sürecini en verimli şekilde geçirdik, her durumda öğrencilerimize destek olduk ve olmaya devam edeceğiz açıklamalarında bulundu.

Uzman Eğitimci Bozyiğit, açıklamasında öğrenciler için oldukça yararlı olacak öneriler paylaştı.
“Biz eğitimciler olarak amacımız, öğrencilerimizin hayata hazırlık serüvenlerinde tecrübelerimiz ve önerilerimizle onlara yol göstermek ve yardımcı olmaktır dedi. Sınav anında göz önünde bulundurmalarını istediğimiz ve fayda sağlayacağına inandığımız birkaç öneriyi tekrar hatırlatmak isterim.

Sevgili öğrenciler Sınavlarda zaman sınırlaması olmasaydı birçok öğrenci başarılı olurdu. Böyle bir durumda sınav anında aşırı zorlandığınız bir soruya gereğinden fazla bir zaman ayırmanın anlamı yok. Doğru yanıtı bulduğunuzu zannederek diğer seçeneklere bakmamanız sizin zararınıza olabilir. Aceleci davranmayın. Testler arasında birer dakikalık molalar vermek dikkatinizi dağılıyorsa sizi rahatlatacaktır. Sınav sürenizi son dakikaya kadar değerlendirin. Sınavınız erken bitse bile bütün cevapları kontrol etmeden, boş bıraktığınız sorulara tekrar bakmadan salondan çıkmayın. TYT sınavından sonra sınav hakkında konuşmak soruları tartışmak moralinizi bozabilir. Önemli olan AYT sınavında odaklanmanız ve dinlenmenizdir.

Sevgili öğrenciler, kendinize güvenin, yapabileceğinizin en iyisini yapmak için çalışın.
Başarı yolunda size en büyük katkının kendinize duyduğunuz güvenden geleceğini unutmayınız. Başarılar diliyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu