Sivas Spor Haberleri

Bülent Uygun: “Tarih Yazmaya Geldik”

Bülent Uygun Sivasspor’a geri döndü: “Tarih yazmaya geldik”

Sivasspor’un yeni teknik direktörü Bülent Uygun, yaklaşık 15 yıl aradan sonra kırmızı-beyazlı takıma geri döndü. Havalimanında karşılama ile Sivas’a gelen Uygun, Başkanvekili Bahattin Eken ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı.

Bulent Uygun Tarih Yazmaya Geldik 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yiğidolara selam olsun

Yiğidolara selam olsun

Havalimanında açıklamalarda bulunan Uygun, Sivas’a yeniden döndüğü için mutlu olduğunu söyleyerek, “Gerçekten uzun yıllar oldu. Yiğidolar diyarına gelmek bu kadar güzel bir şekilde birlikte olmak için hep beraber buraya geldik. Yaradan ne diyor? Herkes kaderin mücadelesiyle kaderine aşıktır hesabı. Biz de kaderimizle tekrar bir araya gelmek varmış. Yıllar önce çok güzel başarılar elde ettik. Hem de o kadar büyük sıkıntılarla birlikte. Şimdi de inşallah bu süreç içerisinde tekrar bir arada olacağız. Yiğidolara şimdiden selam olsun. Yarınki imza töreninde gerekli bütün detayları da anlatarak hedefleri, hayalleri, istekleri ve arzuları söyleyip yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Bulent Uygun Tarih Yazmaya Geldik 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ı iyi şekilde temsil edeceğiz

Sivas’ı iyi şekilde temsil edeceğiz

Bir basın mensubunun “Taraftara bir çağrınız olacak mı?” sorusuna ise Uygun, “Bir şehrin en önemli değeri o takımın bulunduğu konumdur. Ve o takımın konumunun taraftarları da takımına sahip çıkmasınız. Taraftar bir takımın başarısındaki en büyük etkendir. Taraftardır o takımın büyüklüğünü gösteren. Maça gelip o coşkuyu yaşamak için bütün taraftarları artık tribüne bekliyoruz. Yani bir sigara parası bilmiyorum kaç lira? Bir sigara parasını kendi tuttuğu takıma verecek. Kendi şehrini temsil eden takıma feda edecek. Ama en önemlisi kendisi orada olup o takımını 90 dakika sevgi aşkını gösterecek. Biz o yüzden de bütün taraftarlarımızı oraya bekliyorum. O zaman o taraftar yoktu. Şimdi taraftarımızın olduğunu görüyorum. Taraftar takımına sahip çıkmaya çalışıyor. O yüzden de tribünde yerlerini almasını bekliyorum.

Sivasspor’un yeni teknik direktörü Bülent Uygun, 15 yıl aradan sonra kırmızı-beyazlı takıma geri döndü. Havalimanında karşılama ile Sivas’a gelen Uygun, Başkanvekili Bahattin Eken ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı.

Bülent Uygun, 02 Ocak Salı günü saat 11.30’da 4 Eylül Stadyumu’nda kendisini Sivasspor’a bağlayacak resmi sözleşmeye imza atacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu