Sivas HaberleriYaşam

Bu Listede Sivas Yer Almadı

Bu listede Sivas yer almadı

Türkiye’nin coğrafi yapısı ve nüfus dağılımı her geçen yıl değişiyor ve bu değişim, bazı ilçelerin il olma potansiyelini artırıyor. Buna göre Türkiye’de 67 ilçenin il olma potansiyelinin yüksek olduğu açıklandı.

İl olma potansiyeline sahip ilçeler, ‘tematik konuşan’ haritalar tarafından listelendi. Bu kapsamda kent merkezine en az 30 kilometre uzaklıkta, nüfus yoğunluğu ise 100 binin üzerinde olan 67 ilçenin haritası oluşturuldu. İlçeler arasında İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerden de yerler bulunuyor. İşte il potansiyeli olan 67 ilçe…

Bu Listede Sivas Yer Almadi jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bu Listede Sivas Yer Almadı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

“Lüleburgaz, Çerkezköy, Silivri, Çorlu, Büyükçekmece, Tuzla, Kapaklı, Gebze, Çayırova, Darıca, Ereğli, Bandırma, Mustafakemalpaşa, İnegöl, Tavşanlı, Edremit, Bergama, Soma, Aliağa, Akhisar, Salihli, Torbalı, Ödemiş, Nazilli, Alaşehir, Söke, Kuşadası, Milas, Bodrum, Fethiye, Serik, Manavgat, Alanya, Polatlı, Ereğli, Erdemli, Silifke, Kozan, Kadirli, Ceyhan, Dörtyol, İskenderun, Kırıkhan, Arsuz, Reyhanlı, Elbistan, Kahta, Siverek, Viranşehir, Suruç, Ergani, Akçakale, Nizip, Bismil, Midyat, Nusaybin, Cizre, Silopi, Yüksekova, Erciş, Patnos, Doğubayazıt, Fatsa, Ünye, Erbaa, Bafra, Çarşamba.”

Sivas’ın ise hiçbir ilçesi listede yer almadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu