Eğitim

Bir Yılın Çabası 10 Dakikada Çöp Oldu

Bir yılın çabası 10 dakikada silindi

Sivas’ta bir aday Yükseköğretim Kurumları Sınav’ının(YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’ ne yaklaşık 10 dakika geç kalınca salona alınmadı.

Türkiye genelinde milyonlarca üniversite adayının katılımıyla başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) heyecanla beklenen ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren sınav merkezlerine akın eden adaylar, üst araması ve kimlik kontrolü sonrası salonlara alındı. Saatler 10.00’ı gösterdiğinde, sınav salonlarının kapıları kapatıldı. Kural gereği saat 10.00’da kapıların kapatılmasıyla Sivas’ta genç bir aday sınava saniyelerle değil yaklaşık 10 dakika geç kalınca sınava alınmadı. Şansını deneyen aday görevlilerle konuşsa da içeri giremedi.

Emek Hirsizligi Bir Yilin Cabasi 10 Dakikada Cop Oldu 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bir Yılın Çabası 10 Dakikada Çöp Oldu | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas’ta bir aday Yükseköğretim Kurumları Sınav’ının(YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi ‘ne yaklaşık 10 dakika geç kalınca salona alınmadı.

Heyecanlı bekleyiş
Saat 10.15’te başlayan sınavda adaylar içeride ter dökerken aileler ise dışarıda heyecanla bekledi. Kimi vatandaşlar Kuran-ı Kerim okuyarak sınavda olan yakınlarına dua etti.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu