Ülke Gündemi

Bir Yılda %100’ün Üzerine Zamdan Sonra Müjde Geldi

Bir Yilda 100un Uzerine Zamdan Sonra Mujde Geldi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bir Yılda %100'ün Üzerine Zamdan Sonra Müjde Geldi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos’ta gerçekleştirilen törenle Karadeniz doğalgazının karaya ulaşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son 24 yılın en yüksek enflasyon oranlarına sahip olan Türkiye’nin ekonomik politikaları, AKP iktidarı döneminde enflasyonun zirvesine çıktı. 2022’de elektrik fiyatları %184, doğalgaz fiyatları ise %164 oranında artırıldı.

Vatandaş doğalgaz faturalarını ödeyemezken, AKP iktidarı seçimlere kısa bir süre kala “müjde” verdi. Erdoğan, “Ülkemizin her bir hanesinde doğalgaz faturasını düşürecek 2 müjdeyi paylaşmak istiyorum. İlk olarak 1 yıl boyunca mutfak ve su için kullanılan doğalgaz ücretsiz olacak” dedi.

Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su üretimi için gereken doğalgaz ücretinin faturalardan düşürüleceğini belirten Erdoğan, “Özellikle emeklisinden öğrencisine tüm dar gelirli vatandaşlarımızın bütçesine ücretsiz doğal gaz kullanımının önemli katkı yapacağına inanıyorum” diye ekledi.


Erdoğan, “İkinci müjdemiz ise doğalgaz faturası ödemeyen esnafımız için. Esnafımızın doğalgaz faturası ödememesi için 6 aylık bir süreç başlatacağız” ifadelerini kullandı.


Doğalgaz konusunda yapılan bu yenilikler, Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşların yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Bu adımla birlikte hem vatandaşların bütçeleri rahatlayacak hem de doğalgaz kullanımının artmasıyla birlikte ülkenin enerji bağımlılığı azalacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu