Sivas Seçim 2024Ülke Gündemi

Binali Yıldırım: İki kaburgamda kırık var, işlem yapılamıyor | GÜNDEM SİVAS

binali yildirim hastaneden taburcu oldu aciklama yapiyor 1666861710 0775 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Azerbaycan’da trafik kazasında yaralanan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, tedavi gördüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden tabucu edildi. Yıldırım, hastane önünde açıklamalarda bulundu. 

Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları:

Çeşitli açılışlar ve temel atmalar sebebiyle heyet halinde Azerbaycan’a gitmiştik. Dönüş yolunda benim, İstanbul Milletvekilimiz ve yakın korumanın içinde bulunduğu araç kaza yaptı, birkaç takla attık, ağır bir kaza geçirdik. Rabbimize şükür ediyoruz, kazanın boyutuna göre elde ettiğimiz sonuç Rabbim sakladı, korudu. Milletimizin duası, eşimizin dostumuzun duası… bizim bu kazalardan yaralarla sağ çıkmamıza vesile oldu.

“KABURGAMDAKİ KIRIKLARA İŞLEM YAPILAMIYOR”

Kaza sonucu başımda cerrahi müdahaleyi gerektiren bir kesik ameliyat edildi iki sefer. Ayrıca köprücük kemiği iman tahtasından ayrılmış idi. Bu da bir operasyonla düzeltildi. İki kaburga kırığım var, herhangi bir işlem yapılamıyor, zaman içinde iyileşecek. Vücudun çeşitli yerlerinde doku ve kas ezikleri var, zaman içinde toparlanacak. Bir hafta içinde ilk müdahale Azerbaycan’da yapıldı, helikopterle Azerbaycan’ın hastanesine getirildik.

Cumhurbaşkanımızın doktorları her an bizlerle ilgilendiler. Azerbaycan’da ilk müdahaleler yapıldıktan sonra ambulans uçakla memleketimize geldik, Çam Sakura’da daha kapsamlı tedavilere devam ettik.
KY00N 1666861786 4498 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

“BİR DİZİ AMELİYATLAR VAR”

Bir dizi tedavi ameliyatlar var. Kafamdaki cerrahi müdahale ve yırtığın düzeltilmesi için alanında oldukça uzaman Ömer Özkan hocamıza, İstanbul’da bu konuda ortopedist uzman Elçin Hanıma şükranlarımı sunuyorum. Köprücük kemiğinin yerine yerleştirilmesinde dünyaca ünlü, cumhurbaşkanımızın doktorluğunu da yapmış Mehmet Demirhan hocamıza ve ekibine de teşekkür etmek isterim.

“TEDAVİM BUNDAN SONRA EVDE DEVAM EDECEK”

Özel teşekkürüm kazanın olduğu andan itibaren süratle Azerbaycan’a gelen ailem, eşim Semiha Hanıma, çocuklarım Bahar Büşra, Erkam ve Bülent’e ve bütün aileme de gösterdikleri destekten dolayı da teşekkür ediyorum. İyiyiz. Bundan sonra tedavimiz evde devam edecek. İhtiyaç olursa hekimlerimiz her zaman gerekli katkıyı sağlayacaklar. 7/24 her türlü zorluklara rağmen bizatihi gelerek bizi ziyaret eden bütün dostlarıma, vatandaşlarıma, çalışan arkadaşlarım yanımdan ayrılmadı.

Milletimiz akın akın, gelebilen geldi. Dualarını ettiler. Böyle bir milletin evladı olmanın gururunu bir kez daha yaşadım.

9EdHU 1666861974 3626 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu