Sivas HaberleriYaşam

Belediye’den Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Kışın zorlu koşullarında Sivas Belediyesi’nden sokak hayvanlarına sıcak yuva

Sivas Belediyesi, Seyfebeli mevkiindeki Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kışın zorlu şartlarında bin 100 sokak hayvanına sıcak bir yuva sağlıyor. Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, barınağın Anadolu’nun en kapsamlılarından biri olduğunu belirtirken, bu özel merkezin sokak hayvanlarına kışın en sert günlerinde dahi konforlu bir yaşam imkanı sunduğunu vurguladı. betmuze

Belediyeden Sokak Hayvanlarina Sicak Yuva1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Belediye’den Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Bin 100 hayvana barınak sağlanıyor

Duman, “Burada bin 100 hayvana kendilerine özel kulübeler ve ortak bahçeler sunarak, zorlu kış şartlarını daha kolay bir şekilde atlatmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Kışın yiyecek bulmada zorlanan hayvanların beslenmesini burada karşılıyoruz. Ayrıca, doğal yaşamda insanlarla sorun yaşayan hayvanları buraya getiriyoruz” dedi.

Belediyeden Sokak Hayvanlarina Sicak Yuva2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Belediye’den Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Bin 100 hayvanın sağlıkları ile ilgileniliyor

Barınakta sağlık kontrolleri konusunda da titiz davrandıklarını belirten Duman, “Burada bin 100 hayvanın sağlığıyla ilgileniyoruz. Yeni gelen hayvanlar önce veteriner kontrolüne alınıyor, sağlıklıysa diğer hayvanlarla bir arada yaşıyor. Hastalıklıysa tedavi altına alınıp, iyileşene kadar karantina bölümünde tutuluyor. Bu şekilde olası salgın hastalıkların önüne geçmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Belediyeden Sokak Hayvanlarina Sicak Yuva3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Belediye’den Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Kışın ısıtma, yazın ise soğutma sistemlerimiz mevcut

Ayrıca, barınakta yaz ve kış aylarında yapılan çalışmalardan bahseden Duman, “Ameliyathanemizde özellikle ortopedik ameliyatlar gerçekleştiriyoruz. Hayvanların konforu için kışın ısıtma, yazın ise soğutma sistemlerimiz mevcut. Kulübeler, hayvanların ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlandı. Yaz aylarında ise püskürtmeli sistemle dezenfekte işlemleri yapılıyor. Çalışmalarımız mevsimlere göre titizlikle devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Belediyeden Sokak Hayvanlarina Sicak Yuva4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Belediye’den Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Sadece barınak değil

Sivas Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sadece barınak değil, aynı zamanda hayvanların sağlık ve mutluluğunu ön planda tutan bir model olarak öne çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu